"כמידי שנה בשנה, ביום השנה להסתלקותו של הרב שאול ישראלי, מארגן כולל 'ארץ חמדה' יחד עם ישיבת 'מרכז הרב' ומשפחתו של הרב, את יום העיון לזכרו", סיפר אתמול (רביעי) לערוץ 7 הרב יוסף כרמל, ראש כולל ואב"ד 'ארץ חמדה' וממארגני יום העיון.

יום העיון מתקיים השנה במתכונת קורונה ומועבר באמצעות ZOOM וכן בשידור חי באתר ערוץ 7.

השיעורים מועברים על ידי תלמידיו וממשיכי דרכו: הרב יעקב אריאל, הרב יעקב שפירא, הרב יהודה עמיחי, הרב רמי ברכיהו, הרב ישראל שריר וכן ראשי כולל 'ארץ חמדה', הרב משה ארנרייך והרב יוסף כרמל.

לדברי הרב כרמל, "בשנת תשנ"ב הכירה מדינת ישראל בפועלו של הרב ישראלי והוא זכה בפרס ישראל. אולם, למרות כל זה, הרב ישראלי לא עסק בפרסום ויחסי ציבור ובהופעות לפני הציבור הרחב. ציבור תלמידי החכמים בארץ ובעולם העריץ אותו והציבור הכללי אכן לא הכיר אותו מספיק. יום העיון בא להשלים גם פער זה".

הרב משה ארנרייך והרב יוסף כרמל, ששימשו כרמי"ם במשך שנים רבות בישיבות הסדר, פנו בשנת תשמ"ו לרב ישראלי וציינו בפניו את המחסור בגדולי תורה מהציבור הדתי לאומי, זאת בגלל הצרכים המרובים של הציבור ויציאה לשטח בגיל צעיר.

הרבנים ביקשו שינהיג בית מדרש לבוגרים המצטיינים של הישיבות הציוניות ויוביל אותם לפסגה מבחינת הגדולה בתורה. הוא התלהב מהרעיון והצטרף למשימה כנשיא מוביל ומורה דרך. "הרב ישראלי השקיע במשימה ימים ולילות", אמר הרב כרמל. "ללומדים בארץ חמדה הייתה הזכות ללמוד כננסים ליד ענק גאון בתורה ובמידות".