עימות סוער בתצפית על לקיה

חברי סיעת ימינה הגיעו לערוך תצפית על הישוב הבדואי לקיה. ח"כ לשעבר טאלב א-סנע שהגיע למקום תקף את ח"כ סמוטריץ' שלא נותר חייב. צפו

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בסיון תש"פ

המשטרה הצמידה אבטחה מוגברת של לוחמי יס"מ לחברי סיעת ימינה ובראשם היו"ר נפתלי בנט המסיירים היום (חמישי) בנגב וביקשו לקיים תצפית בישוב הבדואי לקיה.

מוקדם יותר אסרו מאבטחי בנט על השר לשעבר וחברי הסיעה להגיע ללקיה ולערוך שם תצפית, עקב התפרעות הבדואים באזור.

מסיעת "ימינה" נמסר בתגובה להנחיה, "אנחנו נגיע לתצפית בלקיה. לא יכול להיות שחברי כנסת לא יכולו לסייר בנגב".

למקום הגיעו מפגינים מקרב תושבי האזור, אשר מחו נגד פעילות תנועת "רגבים" בדרום ונגד הריסות הבתים על ידי המשטרה. בין היתר נשאו המפגינים שלטים עליהם נכתב "רגבים עבריינים" ו"הרס בתים אינו פתרון".

למקום הגיע גם חבר הכנסת לשעבר טאלב אל-סנע שביקש להתעמת עם חברי סיעת ימינה. ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף את א-סנע במילים חריפות, "תגיד את האמת".

מהרשימה המשותפת נמסר בתגובה לסיור של סיעת ימינה, "תושבי הנגב הערבים סובלים מהתעמרות המדינה הכוללת גירוש מבתיהם ומאדמותיהם, הריסת אלפי בתים בשנה, הזנחה ומניעה של תשתיות חיוניות כמו מים, ביוב וחשמל, המתת יבולים והרס שדות, הסתה, ועוד. אנשי 'ימינה' ו'רגבים' הם חבורה של גזענים קיצוניים אשר מסיתים ביד אחת וגונבים אדמות התושבים הערבים בשניה".

"תושבי הנגב הערבים לא השתלטו על אדמות מדינה, זו המדינה שקמה על אדמותיהם וגירשה אותם מהן. אנו נמשיך להיאבק להכרה מלאה בכל היישובים הערבים-הבדואים בנגב ולשוויון מלא", הוסיפו במשותפת.

ימינה בסיור בלקיה
צילום: דוברות