"ספסלים נגישים" בגינות הציבוריות ברמת גן

הספסל הנגיש ממוקם באמצע בין שני מקומות ישיבה ובכך, מעניק לתושב שנעזר בכיסא הגלגלים את זכות הבחירה של מקום הישיבה.

ערוץ 7 , י"ט בסיון תש"פ

"ספסלים נגישים" בגינות הציבוריות ברמת גן-ערוץ 7
ספסל נגיש ברמת גן
צילום: דוברות עיריית רמת-גן

בנוכחות ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, הושק השבוע 'הספסל הנגיש' שיאפשר ישיבה משותפת לתושב שנעזר בכיסא הגלגלים לשבת עם חבריו ללא התחושה כי הוא נדחק לצד או לפינה.

הספסל הנגיש ממוקם באמצע בין שני מקומות ישיבה ובכך, מעניק לתושב שנעזר בכיסא הגלגלים את זכות הבחירה של מקום הישיבה כמו יתר התושבים .

מדובר בפיילוט של מספר ספסלים ברחבי הגנים בעיר כשהמטרה לאפשר "ישיבה" משותפת מכבדת ושוויונית לאדם שנעזר בכיסא גלגלים באמצע הספסל ולא רק בצדדים, בדיוק כמו שכל אחד רוצה שתהיה לו אפשרות לבחור היכן לשבת בכל מקום על הספסל, בצדדים או באמצע. לצד מקומות הישיבה הרגילים יש את המקום הייעודי לכיסא גלגלים. כיסא הגלגלים נכנס עד הסוף, כי הגלגלים של הכיסא נכנסים מתחת למשענת וכך האדם נמצא ממש לידנו.

"רמת-גן ממשיכה להוביל בשירות לתושבים עם מוגבלויות. תושב הוא תמיד תושב, ללא שום קשר למצבו הפיזי וככזה מגיע לו ליהנות מכלל השירותים והמבנים שהעירייה מציעה לו. רמת-גן תמשיך לפעול למען הנגשת כלל הגינות ומוסדות הציבור בעיר, עם כלל המשאבים הנדרשים לכך", ציין ראש העיר.

המשקיפה במועצת העיר מטעם התושבים עם צרכים מיוחדים, אורית אמיתי, ציינה "מדובר באמירה עירונית נוספת בנושא הנגשת המרחב הציבורי עבור אנשים עם מוגבלות שמאפשרת לאנשים עם כסאות גלגלים לשבת בצורה נוחה ומכבדת בפארקים ובגנים הציבוריים. תודה רבה לראש העיר על יוזמה זו שמצטרפת לעשייה העירונית הרבה והחשובה שהוא מוביל עבור תושבים עם צרכים מיוחדים בעיר רמת גן."