תוכנית השר עמיר פרץ לסיוע למגזר הבדואי

שר הכלכלה והתעשייה מגבש תכנית שתוביל ליצירת אמון בין החברה הבדואית בנגב למדינת ישראל: ״להפוך את הדור הבא לחלק מהכלכלה הישראלית"

ערוץ 7 , י"ט בסיון תש"פ

תוכנית השר עמיר פרץ לסיוע למגזר הבדואי-ערוץ 7
עמיר פרץ בפגישה בנגב
צילום: דוברות

שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ (העבודה) האחראי על רשות הבדואים, נפגש היום (חמישי) עם מנהיגי הפזורה הבדואית וראשי יישובי הקבע, יחד עם מנכ''ל משרד הכלכלה דוד לפלר ובכירי המשרד.

את הבוקר פתח השר בפגישה מקדימה עם מנהלי רשות הבדואים וקיבל סקירה על פעילות הרשות בשנים האחרונות, על ידי יו"ר הרשות יאיר מעיין.

משם המשיך השר לפגישה עם בכירי הפזורה וראשי הרשויות, מהם שמע כי ישנה נכונות מצדם לקדם מתווה בהסכמה, בינם ובין המדינה, אך הם הדגישו כי קודם יש לשקם את האמון אשר נפגע קשות בשנים האחרונות, בינם לבין רשויות המדינה, ובעיקר מול רשות הבדואים.

נציגי הפזורה וראשי הרשויות אמרו כי "לראשונה מזה שנים, ישנו בסיס לאמון ועבודה משותפת, היכולים להביא לגיבוש תוכנית כוללת אשר תיתן מענה לצרכינו, תוך שמירה על התרבות הבדואית מחד, ומאידך, שילובינו בתוך החברה הישראלית כחלק בלתי נפרד ממנה".

אחת המטרות של השר פרץ לשילוב המגזר הבדואי בחברה הישראלית שהתקבלו באהדה על ידי ראשי הרשויות, היא פיתוח אזורי תעשייה גדולים שיביאו חברות גדולות לאזור, וייצרו מקומות עבודה רבים.

"אזורי התעשייה יהוו מנוף גדול לתעסוקה ושילוב המגזר הבדואי בחברה הישראלית" סיכם השר פרץ. "קיבלנו הזדמנות משותפת לשקם ולבנות מחדש את האמון אשר נפגע קשות בשנים האחרונות. יש לנו מטרה משותפת – לעזור לתושבים כולם הן ביישובי הקבע והן בפזורה כאשר המטרה לבנות עתיד חדש לילדים, ולתת להם הזדמנות ותקווה לחיים טובים יותר.

''אנו, ביחד, מחויבים למשימה זו. אם אצליח לעמוד במשימה זו – זה ישרת בראש וראשונה את מדינת ישראל", אמר השר פרץ והדגיש כי לא תהיה פשרה מול אלימות ופשיעה פלילית.