שיינה הירש בהר הבית ללא

איש ווקף התקרב אתמול (רביעי) לאישה יהודייה בהר הבית ודרש ממנה להפסיק לצלם ואף אסר עליה לדבר על בית מקדש. "אסור לדבר על בית מקדש, את נמצאת כאן במסגד", אמר.

שיינה הירש המתגוררת בירושלים עלתה אתמול להר הבית. בשל הופעתה החיצונית ה"לא דתית", היא הורשתה להסתובב בהר הבית ללא ליווי משטרת ישראל.

הירש הסתובבה ברחבי הר הבית כשהיא משדרת ב-LIVE בחשבון הפייסבוק שלה את הסיור שלה על ההר.

בשלב מסוים ניגשו אליה מספר אנשי ווקף והורו לה להפסיק לצלם מפני ש"אסור לדבר כאן על בית מקדש", ודרשו ממנה לצאת החוצה.

בשלב מסוים הירש הפסיקה לצלם מחשש שתיעצר. אנשי הווקף ליוו אותה ביציאתה את הר הבית ולטענתה אף ניסו לקחת ממנה את מכשיר הטלפון שלה.

"הוחזקתי בידי אחרים, עוכבתי, ניסו לקחת לי את הטלפון ואיימו עליי במעצר", אמרה הירש. "הייתי בירושלים באתר ההיסטורי האהוב עליי, הר הבית, ודיברתי על בתי המקדש שהיו כאן, כאשר לפתע ניגשו אליי ואמרו לי להפסיק".

היא הוסיפה, "הם טענו שמימי אדם וחווה רק מסגדים היו בהר הבית, וכל השאר זה רק תעמולה ציונית. איימו עליי שאפסיק לדבר על בתי המקדש כי זה לא מכבד את המקום. אנשים חייבים ללמוד היסטוריה, ואסור לאפשר השתקה ומחיקת היסטוריה שכזו. זה המקום הכי קדוש לעם היהודי".

תום ניסני, יו"ר תנועת "סטודנטים למען הר הבית" הגיב: "כאשר שוטרים ישראלים שותפים לאירוע בו מוחקים היסטוריה ומכחישים אותה, ואף אוסרים על אדם לדבר ולצלם סרטון ומגרשים אותו בבושת פנים על כך, יסלחו לנו רה"מ נתניהו, שר התיירות, השר לביטחון פנים ושאר העוסקים בדבר, ויפסיקו להאשים את אונסק"ו או את האירופאים בהתעלמות מההיסטוריה היהודית בירושלים. רק בהר הבית מתאפשרת מחיקת היסטוריה ממוסדת בחסות מדינת ישראל. בושה וחרפה".

בתוך כך, מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, חתם על צו המרחיק איש ווקף מהר הבית למשך חמישה חודשים, לאחר שאמר דברי הלל ושבח על אדם המזוהה עם ארגון טרור ואף שידר זאת ברשת הקשר הפנימית.

החשוד, ערבי בן 43 ממזרח ירושלים, נחקר בחשד להתנהגות העלולה להפר את שלום הציבור.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו