בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' Photo by Sraya Diamant/Flash90

‏לא פעם אני אומר בקול את מה שרובכם חושבים אך מפחדים לומר, בגלל הפחד מהתקפות צבועי ה- PC. זה בדיוק מה שעשיתי כשדיברתי היום על פצצת הזמן החברתית של הבדווים בנגב.

קצב הריבוי הטבעי של הבדווים הוא מרכיב מרכזי בדחיפות הטיפול בבעיה. אם היום צריך להעביר לישובים מוסדרים כשמונים אלף בדווים, ‏בעוד כחמש עשרה שנים המספר הזה יכפיל את עצמו ויהפוך למשימה בלתי אפשרית.

קצב הריבוי הזה הוא במידה רבה תוצאה של הפוליגמיה שנסמכת על "יבוא" בלתי חוקי של נשים פלשתיניות מעזה, ירדן, ויו"ש, מה שמוסיף הרבה מאוד להקצנה הלאומנית של החברה הבדווית ולעויינות שלה למדינת ישראל היהודית.

ימינה בסיור בפזורה הבדואית בנגב

‏לזה מצטרפים העוני והנחשלות שהם תוצאה ישירה של זה, ממילא הפשיעה (כי מה לעשות צריך לחיות ממשהו), הפגיעה בנשים ובילדים, מסחטת הקצבאות, העדר הרישום המסודר של נשים וילדים (מה לעשות אי אפשר לרשות אישה שמוגדרת שב"חית), וכשאין רישום אין שירותים ואין פיקוח, סכנה דמוגרפית לנגב, ועוד ועוד. ‏

עכשיו תראו, אפשר לטמון את הראש בחול ולחשוב שאם לא נדבר על הבעיה (כי יש כמה "נאורים" שזה לא מוצא חן בעיניהם) היא תעלם. ככה מדינת ישראל נוהגת כבר עשרות שנים, ולכן הבעיה הולכת ומחריפה. אני מאמין ששלב ראשון בפתרון הבעיה הוא להכיר בה ולשים אותה על השולחן. עכשיו בואו נתווכח על הפתרון.

חסידי ה-PC מנסים להשתיק את הדיון הזה במסווה של נאורות אבל האמת היא שהם עושים את זה מסיבות לאומיות, במטרה למנוע את פתרון הבעיה ולאפשר לבדווים להמשיך להשתלט על הנגב ולמעשה לכבוש אותו ולחסל את החזון הציוני של בן גוריון. אין לי שום כוונה לשתף איתם פעולה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו