קלמן ליבסקינד
קלמן ליבסקינדניסים לב

על רקע ההתקפה מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו על העיתונאי רביב דרוקר - קולגות, ועד עובדי חדשות 13 ואנשים רבים גינו את ההתקפות עליו.

בחשבון טוויטר שנפתח אתמול (חמישי) בשם "ועד עיתונאי כאן" נכתב כי גם הם מגנים את "השתלחות נטולת רסן בעיתונאים" כשהם מונים בין השאר את ההתקפות על דרוקר.

העיתונאי קלמן ליבסקינד הגיב לציוץ ואמר כי בכובעו "כעיתונאי ועובד השידור הציבור, אני מבקש מאד מהוועד הבלתי נבחר של 'כאן' לא לפרסם הודעות בשמי".

הוא הוסיף, "לעצם העניין, אמנם לא עפתי על הסרטון של הליכוד בעניין דרוקר, אבל אם אראה בעתיד הודעות דומות שלכם, גם בעקבות התקפות 'משולחות רסן' על עמית סגל או על עירית לינור,יש מצב שאצטרף למאבקכם".

את הדברים אמר, כאמור, בתגובה לציוץ מחשבון טוויטר המתקרא "ועד עיתונאי כאן" בו נכתב: "עיתונאי ועובדי השידור הציבורי מגנים השתלחות נטולת רסן בעיתונאים. בסוף השבוע הותקפו עיתונאים של כאן חדשות בזירת אירוע פלילי וזכו להגנת המשטרה, יממה לאחר מכן הותקף צלם עיתונות בידי שוטרים ואמש במקום להעביר תגובה עניינית לממצאי תחקיר מוציא מושא התחקיר סרטון מסית נגד עיתונאי".

עוד נכתב, "מדובר במהלכים שמהווים הסלמה חמורה ביחס שלו זוכים עיתונאים. חופש הביטוי וחופש העיתונות הם הדמוקרטיה - הילוך איימים וניסיונות השתקה הם סכנה ברורה ומיידית לדמוקרטיה הישראלית, ונראה שיש קו מקשר בין הסתה לבין פגיעה פיזית בצוותי שידור ועיתונאים".

כפי שפורסם, עיתונאי חדשות 13 רביב דרוקר חשף בתוכנית 'המקור' הקלטות של משפחת אלוביץ עם בכירים באתר 'וואלה', וזכה לתגובה חריפה מראש הממשלה נתניהו שביקש לשלוח אותו לכלא.