ד"ר עופר כסיף
ד"ר עופר כסיף הדס פרוש, פלאש 90

חבר כנסת מטעם סיעת ישראל ביתנו אלכס קושניר תוקף את חבר הכנסת ואיש השמאל הקיצוני עופר כסיף בעקבות תגובתו לאירוע האלים בחברון במהלך השבת.

כסיף צייץ בטוויטר "כנופיות המתנחלים בשטחים הפלסטינים הכבושים עובדות שעות נוספות בלתקוף פלסטינים. המקרה הזה בו חייל מונע לינץ' בפלסטיני בידי פורעי חברון הוא היוצא מן הכלל המעיד על הכלל. בדרך כלל, הצבא עומד מנגד או משתתף בעצמו. כל עוד יהיו התנחלויות בשטחים הפלסטינים הכבושים, ימשיכו האלימות וההרג".

אלכס קושניר השיב לו "מה היה קורה אם פעם אחת היית מברך חייל צה"ל שנאלץ להתמודד מול אירוע מורכב, והצליח למנוע פגיעה בחיי אדם? אבל כנראה שהשנאה שאוכלת אותך מבפנים ואתה חייב להשפריץ אותה לכל עבר, ללא שום קשר למציאות. כל הכבוד ללוחם האמיץ ולכל חיילי צה"ל שעושים עבודת קודש כדי להגן גם עליך".

בתקרית החריגה בחברון תועד לוחם צה"ל מחלץ את הפלסטיני איברהים בדר מעימות אלים מול קבוצה של צעירים יהודים. הלוחם, שמשתייך לגדוד 51 של גולני שאחראי על גזרת העיר בחטיבה המרחבית חברון רץ לנקודה ובלם בגופו את המשך האלימות תוך שהוא מגן על הפלסטיני המותקף.

בצה"ל מצפים ממשטרת ש"י לכל הפחות לעכב לחקירה את המעורבים באירועים, שכללו גם ניפוץ שמשות וניקוב צמיגים של רכבים פלסטינים באזור.

שר הביטחון בני גנץ אמר: "חייל גולני שהגן על תושב פלסטיני בחברון, פעל כפי שמצופה מכל חייל ומפקד בצה"ל. זאת לפי הפרטים שהועברו בדיווחים בערוצי הפיקוד. צה"ל מחוייב לביטחונם של אזרחים בכל מקום בו הוא פועל, ואני סומך על הדרגים הפיקודיים בצה"ל שיתחקרו את האירוע באופן מסודר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו