ח"כ ד"ר שלמה קרעי
ח"כ ד"ר שלמה קרעיצילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי, ממפלגת הליכוד, הגיש הערב (מוצאי שבת) בקשה ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, לבדוק אם העיתונאי רביב דרוקר עבר על החוק.

"חופש העיתונות חשוב ביותר בדמוקרטיה, יחד עם זאת, גם לעיתונאים אסור להדיח עדים ולהטות משפט. עיתונאים אינם מעל החוק ומי שרומס את החוק ברגל גסה, צריך לתת את הדין.

אין לי ציפיות מהיועץ המשפטי לממשלה שמזמן היה צריך להתפטר, אך הדרישה הסמלית הזו חשובה בעיניי. אסור לשתוק".

ביום רביעי נחשפו בערוץ רשת 13 בתוכניתו של דרוקר, "המקור", הקלטות "תיק 4000" בין שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת "בזק" ובאתר החדשות "וואלה" ורעייתו איריס אלוביץ', ובין אילן ישועה, מנכ"ל וואלה. בתוכנית לא התפרסמה תגובתו של ראש הממשלה, שכן לטענת עורכיה היא אינה עניינית.

בתגובה פרסם נתניהו תגובה בה הוא טוען לשיבוש הליכי משפט ותוקף באופן אישי את דרוקר. "בשל מדיניות סתימת הפיות של חדשות 13, במסגרתה הערוץ לא פונה לקבלת תגובות מהליכוד ומסרב לשדר אותן, שלח הליכוד את תגובתו בסרטון שהוצג בסלולר וברשתות החברתיות כשהוא מטרגט את הגולשים שצפו בתוכנית 'המקור'", נכתב בפייסבוק של נתניהו, לצד תגובתו הרשמית לתחקיר.

"רביב דרוקר ממשיך גם הערב לבצע משפט שדה פלילי נגד ראש הממשלה נתניהו, תוך שהוא משבש הליכי משפט ומאיים על עדי מדינה במטרה להטות את דעת השופטים", נכתב בתגובה. "העובדה שהגורמים המוסמכים לא עוצרים את דרוקר ונותנים לו להשתולל בהדלפות ובסחיטה באיומים נגד עדים, רק מחזקת את התחושה שבכל מה שקשור לנתניהו המשחק מכור. בעולם מתוקן רביב דרוקר היה נכנס היום לכלא על שידור הדלפות פליליות ועל שיבוש הליכי משפט, אבל כשהמטרה של התקשורת היא להפיל את מנהיג הימין, נתניהו, בכל מחיר - נראה שהכל מותר".