ח"כ מיקי זוהר:
רה"מ לא מתכוון לקדם הקמה של מדינה פלסטינית

עימות על תוכנית הריבונות בתוך הממשלה: ח"כ איתן גינזבורג: החלת ריבונות היא לא יעד שאנחנו צריכים לקדש אותו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בסיון תש"פ

מיקי זוהר
מיקי זוהר
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

יו"ר הקואליציה וחבר הכנסת מיקי זהר (הליכוד) התייחס בתכנית "פגוש את העיתונות" לתוכנית הריבונות.

"ראש הממשלה רוצה להחיל ריבונות על לפחות מ-30 אחוז משטחי יהודה ושומרון, הוא רוצה להביא למצב שגם הצירים בתוך יהודה ושומרון הם צירים סבירים לתנועה. רה"מ לא מתכוון לקדם הקמה של מדינה פלסטינית".

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ אחמד טיבי התפרץ לדבריו של יו"ר הקואליציה ואמר לו: "זה לא סיפוח ולא החלת ריבונות - זה אפרטהייד והעמקת הכיבוש, העמקה שבולמת את הקמתה של מדינה פלסטינית. אין סימטריה בין כובש לנכבש".

ח"כ איתן גינזבורג, נציג כחול לבן באולפן ויו"ר וועדת הכנסת, אמר כי סיעתו "מאמינה והודיעה על כך שאנו מאמינים בעקרונות תוכנית טראמפ השלמה. יש הרבה מאוד רובדים לתוכנית הזאת. אנחנו אמרנו שהסיפור של החלת הריבונות כולל גם הסכמה בינלאומית ושיח עם השכנים שלנו, מה שחשוב זה לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית. החלת ריבונות היא לא יעד שאנחנו צריכים לקדש אותו. אנו מאמינים שגושי ההתיישבות צריכים להישאר תמיד בשטח ישראל וצריכים להיות חלק ממדינת ישראל אבל חלק מהסכם כולל".

בשלב זה טיבי התערב בדיון ואמר: "האפרטהייד הזה הוא לא משחק פנימי ישראלי, יש עוד שחקן עיקרי שזה הפלסטינים שזו האדמה שלהם. אני מעריך שהתגובה שלהם תהיה אחרת". זהר השיב לו: "לגבי מה שאמר איתן שאולי אנו נסכים להקמתה של מדינה פלסטינית, אני מודיע פה באולפן – לא יקרה, לא יהיה אנחנו לא נכיר בעיקרון הזה. אני אומר את זה על דעתי וזו עמדתי, אני עדיין לא ברמה של להתמודד עם טראמפ אבל כיו"ר הקואליציה, כמי שצריך להשיג רוב בכנסת אני אומר שלא יהיה רוב בכנסת להקמת מדינה פלסטינית".