נתניהו: להדביר את נגע ההסתה

ראש הממשלה נתניהו בעקבות מכתב האיום על השופטת ברון: יש לגלות אפס סבלנות כלפי כל מי שמאיים ברצח על שופטים ונבחרי ציבור כאחד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תש"פ

נתניהו: להדביר את נגע ההסתה-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה בצהריים (ראשון) את מכתב האיום שנשלח לשופטת בית המשפט העליון ענת ברון.

"יש לגלות אפס סבלנות כלפי כל מי שמאיים ברצח על שופטים ונבחרי ציבור כאחד. רק החודש הגשתי במשטרה שלוש תלונות על איומים ברצח נגדי ונגד בני משפחתי. אני קורא למשטרה לפעול במהירות ובעוצמה כדי להדביר את נגע ההסתה - אין לו מקום בקרבנו".

משמר בתי המשפט הגיש היום (ראשון) תלונה למשטרת מרחב ירקון, בעקבות מכתב איום שקיבלה שופטת בית המשפט העליון ענת ברון. המכתב נמצא בתיבת הדואר בביתה של השופטת ברון בתל אביב, והמשטרה פתחה בחקירה.

מדוברות הרשות השופטת נמסר בהודעה חריפה כי מדובר ב"תוצאה ישירה של הסתה נמשכת ושלוחת רסן נגד הרשות השופטת ושופטיה. ניסיונות להלך אימים על שופטי ישראל לא ירתיעו אותם והם ימשיכו לבצע את מלאכתם ללא מורא".

שר המשפטים אבי ניסנקורן צייץ בתגובה: "המתקפה המתמשכת על מערכת המשפט מסוכנת - ומסכנת את חוסנה של מדינת ישראל. יש שופטים בירושלים והם ימשיכו לבצע את עבודתם ללא מורא". יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד צייץ: "האיום על שופטת בית המשפט העליון הוא תוצאה ישירה של ההסתה שמגיעה מנתניהו. זה על שמו".

ראש לשכת עורכי הדין עו״ד אבי חימי מסר: "אני מגנה בכל תוקף את האיומים על שופטת בית המשפט העליון. השופטים ואנשי מערכת אכיפת החוק עושים עבודת קודש בשמירה על הדמוקרטיה וכל ניסיון להלך עליהם אימים הוא חציית קו אדום נוסף. עלינו לפעול במהרה ולשים קץ לתופעה בזויה זו, ואני קורא למשטרת ישראל לפעול בנחישות לאיתור שולחי המכתב".