שני תלמידים מהמגזר זכו בתחרות החיבורים

מבין שלושת הזוכים במקום הראשון בתחרות החיבורים היוקרתית של פרס דן דוד - שניים לומדים באולפנה ובישיבה תיכונית של רשת אמי"ת.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ב בסיון תש"פ

זוכת תחרות החיבורים טליה קדוש
זוכת תחרות החיבורים טליה קדוש
צילום: הילה קדוש

שני תלמידי רשת אמי"ת זכו במקומות הראשונים בתחרות החיבורים "Name Your Hero" של פרס דן דוד היוקרתי.

שלושת הזוכים במקום הראשון בתחרות החיבורים הם טליה קדוש, תלמידת אולפנת אמי"ת אור עקיבא, אמיתי שפירא, תלמיד כיתה י"ב מישיבת אמי"ת נחשון במטה יהודה ואורי חיימוביץ', תלמיד כיתה ט' מביה״ס החקלאי הכפר הירוק.

התחרות נערכה על ידי אוניברסיטת תל אביב לנוער בשיתוף פרס דן דוד, פרס בין לאומי המוענק על תרומה יוצאת דופן לאנושות, ובמסגרתה מוענקים מידי שנה פרסים לבני נוער המשתתפים בתחרות חיבורים על הגיבור שלהם.

בתחרות לקחו חלק השנה כ-1,200 תלמידים. בשלב ראשון המשתתפים התבקשו להגיש חיבור קצר המתאר את הגיבור/ה שלהם ונימוק לבחירתם. בני נוער שהציעו את ההצעות המעניינות והמקוריות ביותר הוזמנו ליום עיון באוניברסיטת תל-אביב במהלכו הודרכו בכתיבת נייר עמדה מנומק להצעתם.

החיבורים הסופיים נבחנו על ידי ועדת הפרס, כשמתוך המתחרים נבחרו 23 זוכים: 3 במקומות הראשונים (שזכו ב-10,000 שקל כל אחד), 6 במקום השני (שזכו ב-5,000 שקל כל אחד) ו-14 במקום השלישי (שזכו ב-2500 שקל כל אחד).

זוכה תחרות החיבורים אמיתי שפירא
צילום: דוד שפירא

שלושת הזוכים במקום הראשון, כאמור, הם טליה קדוש, תלמידת כיתה י"א מאולפנת אמי"ת אור עקיבא שבחרה ב"האדם מחפש משמעות" של ויקטור פרנקל, אמיתי שפירא, תלמיד כיתה י"ב מישיבת אמי"ת נחשון במטה יהודה שבחר ב"צוחק מי שצוחק אחרון" של אפרים קישון ואורי חיימוביץ', תלמיד כיתה ט' מביה״ס החקלאי הכפר הירוק רמת השרון שבחר בספר "האדם שעשה היסטוריה" של רן לוי.

תלמידים ותלמידות רבים בחרו השנה לגיבור שלהם את הנערה גרטה טונברג, אקטיביסטית משבדיה על הרצף האוטיסטי, המאמינה בכך שישנו משבר אקלים ולוחמת ליציאה ממנו. היא סחפה אחריה המונים והעלתה למודעות את נושא ההתחממות הגלובלית לצד קבלת השונה והאחר.היא נבחרה בשנת 2019 לאשת השנה של המגזין 'טיים'.

"היה מרגש ומרתק לקרוא השנה את החיבורים ששלחו התלמידות והתלמידים מתיכונים מכל הארץ", אמרה שרון רגב, מנהלת התחרות מאוניברסיטת תל-אביב לנוער.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, בירך את התלמידים הזוכים ואמר כי גם בעולם הזום והווטסאפ כוחו של הספר רב. "אנחנו מאמינים שגם כדי להגיע להישגים בעולם העתידי במחקר ובכתיבה חיוני לעודד את הקריאה ואת הכתיבה ולכן מחנכים לאהבת הספר וליצירה כחלק מהכשרת הלומד העצמאי", אמר.