משרד החינוך הודיע:
אלו התאריכים לסיום שנת הלימודים

הלימודים בגנים ובבתי הספר היסודיים יימשכו עד ה-13 ביולי. הלימודים בכיתות ז'-י' יסתיימו ב-1 ביולי. ארגוני המורים מתנגדים.

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תש"פ

אלו התאריכים לסיום שנת הלימודים-ערוץ 7
תלמידות בית ספר
צילום: ISTOCK

שר החינוך יואב גלנט ומנכ''ל המשרד שמואל אבואב הודיעו הערב (ראשון) על מועדי סיום שנת הלימודים הנוכחית, בהתאם לשכבות הגיל.

בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים הלימודים יסתיימו ב-13 ביולי, תלמידי כיתות ז'-י' ייצאו לחופש הגדול ב-1 ביולי ותלמידי י"א-י"ב ימשיכו בהכנות לקראת בחינות הבגרות שייפתחו ב-22 ביוני.

ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ד' ימשיכו את לימודיהם במסגרת של "בתי הספר של החופש הגדול". מסגרת זו תחל פעילותה בתאריך ה- 14.7 ועד ל-6 באוגוסט.

ההחלטה התקבלה בשיתוף ובהסכמה בין משרדי החינוך והאוצר, ובהסכמה עם השלטון המקומי.

שר החינוך גלנט נשאל אם משרד החינוך יפנה לבית הדין כדי להכריח את המורים לעבוד ימים נוספים ואמר "אנחנו נעשה כל מה שיידרש. כל האמצעים מצויים ברשותינו. קיבלנו החלטה, ההחלטה היא החלטה שמגובה על ידי ממשלת ישראל. יש שיאמרו שאני נאיבי, בגלל שאני חדש, אך אני מאמין במורים, באחריות שלהם ובמחוייבות שלהם כלפי התלמידים והמדינה".

שר החינוך הודיע כי במסגרת ההליך והסיכום עם הממונה על השכר באוצר ועם אגף התקציבים באוצר, שעת למידה מרחוק תהא שוות ערך כספית ולימודית ללמידה פיזית בכיתה.

להחלטה זו חשיבות רבה, מאחר שמערכת החינוך תידרש בעתיד ללמידה מרחוק, בשל סיבות שקשורות בנגיף הקורונה ובשל סיבות אחרות.

תגובת הסתדרות המורים: ''עמדת הסתדרות המורים לא השתנתה. ההסכם שעליו חתמנו עם המדינה מקבע את עיקרון השוויון בין כלל עובדי ההוראה. כפי שכבר ציינו בעבר, אם המדינה לא תכבד את עיקרון השוויון, הרי שבהתאם להסכם, מועד סיום שנת הלימודים בחטיבות הביניים יהיה ב 19.6.20, בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים ב-30.6.20''.

תגובת ארגון המורים: ''שנת הלימודים מסתיימת ב-19.6. תלמידי כיתות י' סיימו את מלוא החומר הפדגוגי כפי שהורה מנכ״ל משרד החינוך ולא הפסידו ולו יום לימודים אחד. המערכת מבזבזת כספים להשאיר את שערי בתי הספר פתוחים כדי לשרת סעיף לא חוקי בהסכם מביך שעשה משרד האוצר על גב מורי ישראל''.