פרוש: "לעגן תקציבי נוער בסיכון"

במהלך מפגש עם בכירים במשרד החינוך ביקש סגן השר פרוש לעגן בבסיס התקציב את פרויקט 'חנוך לנער' המסייע להשתלבות נוער חרדי בסיכון.

מיכל לוי , כ"ג בסיון תש"פ

דורש מענה. פרוש
דורש מענה. פרוש
צילום: דוברות

סגן שר החינוך מאיר פרוש (יהדות התורה) נפגש עם בכירי המשרד ומנהלי הפרויקט 'חנוך לנער' ל'נוער מתמודד' בישיבות הקטנות ודן איתם אודות חשיבות ונחיצות המשך הפעלת הפרויקט.

סגן השר הסביר כי נחיצותו של הפרויקט איננה מוטלת בספק לכלל היושבים בפגישה, "אך לצערנו לולא הנציגות החרדית הוא לא היה קיים", כלשונו.

בדבריו הפציר בצוות המקצועי של המשרד לפעול ולהסביר לגורמים הרלוונטיים את הנחיצות של הפרויקט ולהכניסו לבסיס התקציב.

"כידוע בקדנציה הקודמת הקמנו את הפרויקט ייחודי ומאוד מבורך לנער מתמודד 'חנוך לנער', לכל העדות והחוגים, שזכה לברכתם של גדולי ישראל. מדובר על מאות אברכים חונכים לאלפי תלמידים מתקשים בישיבות קטנות והצלת נפשות ממש", ציין פרוש.

לדבריו, "בכל שנה דאגנו לפרויקט לתקציב מכספים קואליציוניים, גורמי המקצוע במשרד החינוך שנמצאים כאן בפגישה שיבחו מאוד את הפרויקט ומדברים על הנחיצות הרבה שיש בו. אך לצערי בחודשים האחרונים הפרויקט אינו מתוקצב מכיוון שתקציב המדינה עדיין לא עבר".

"לפני כשנה כאשר לא היה תקציב, פניתי למנכ"ל המשרד והצלחנו להביא תקציב לעוד מספר חודשים, אך המצב הזה אינו יכול להמשיך ואנו חייבים להכניס גם את התקציב לפרויקט החשוב הזה לבסיס התקציב, כאשר גם בזמנים שלא נשב בקואליציה יהיה תקציב עבור פרויקט חיוני זה", סיפר.

מנהל אגף חינוך ילדים ונוער בסיכון חיים מויאל אמר כי כל בכירי המשרד מכירים את החשיבות והנחיצות שיש בפרויקט חנוך לנער ושיש להמשיך ולהפעיל אותו והוא גם יפעל אצל הגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך והאוצר כדי להסביר להם את החשיבות של הפרוייקט.

בקדנציה הקודמת, ביוזמת סגן שר החינוך מאיר פרוש הוקם פרויקט המיוחד 'חונכות לנערים בישיבות לצעירים' בכל רחבי הארץ, שמטרתו הינה סיוע ותמיכה בפן הלימודי והרגשי בקרב תלמידי הישיבות בתוך המסגרות הפורמאליות.