אסף זמיר
אסף זמירPhoto by Hadas Parush/Flash90

עם התחלת החזרה לשגרה ממשבר הקורונה, ומתוך מטרה להניע את תיירות הפנים, ולסייע לעסקים בתעשיית התיירות, יוזם ומתקצב משרד התיירות סדרה של סיורים מודרכים לקהל הרחב, בחינם, באמצעות רשות הטבע והגנים.

הסיורים יתקיימו בסופי שבוע (חמישי-שבת) מסוף יוני ועד סוף אוגוסט, בשמורות הטבע, בגנים הלאומיים ובערים ברחבי הארץ. את הסיורים ידריכו מורי דרך מורשים, במימון משרד התיירות. משך הסיורים יהיה עד 3 שעות, והם יתקיימו בלפחות 8 מוקדים שונים בארץ.

הסיורים יתקיימו בכפוף להנחיות "התו הסגול" בכל הקשור לשמירת מרחק, מסיכות ומספר משתתפים של עד 50 איש (מבוגרים וילדים). מאחר שמזג האוויר בחודשים יוני-אוגוסט הוא חם, נבחרו אתרים שיש בהם נקודות הדרכה מוצלות ונעימות.

שר התיירות, אסף זמיר מסר עם השקת המיזם, "אני מזמין את הישראלים לצאת ולגלות מחדש את אתרי הטבע והמורשת שיש לישראל להציע, ובאותה נשימה לתת יד למורי הדרך שחווים כמו רבים מאתנו תקופה קשה של פגיעה בתעסוקה. יחד עם רשות הטבע והגנים ייצרנו הזדמנות נהדרת, בעזרתה ובעזרת הישראלים שייצאו לטייל בקיץ, נעשה הכל כדי שענף התיירות יצא לטייל במהרה."

מנכ״ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין, הוסיף "משבר הקורונה והמשך ההגבלות על טיסות לחו"ל מהווים הזדמנות עבור הישראלים במיוחד עתה לתור ולטייל בארץ היפה שלנו, לבקר במקומות שאוהבים ולהכיר מקומות קסומים וחדשים תוך הכרה מעמיקה עם הארץ וערכי הטבע והמורשת שלה. בתוך כך חשוב לא פחות גם לתמוך בעסקים המקומיים ובמיוחד בענף התיירות המקומי שנפגע קשות מהיעדר התיירות הנכנסת. שיתוף הפעולה שלנו עם משרד התיירות, כאחד מגופי התיירות המובילים בישראל, הופך את חווית הטיול לזמינה, נגישה ומהנה יותר באמצעות סדרת סיורים חווייתיים ללא תשלום ברחבי הארץ, שיתקיימו במהלך החודשים הקרובים. זה הזמן לחופשה בישראל!"