סוכם: גם עצורי "ימים" יובאו פיזית בפני שופט

בעקבות הסכמה שהושגה בין יו"ר ועדת חוקה לבין השר לביטחון הפנים כל דיון ראשון במעצר ימים יובא בפני בית משפט שלא בהיוועדות חזותית.

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

ועדת החוקה פיצלה מחוק ההיוועדות החזותית את החלק העוסק בהארכת תקנות שמאפשרות השתתפות עצורים בדיוני בית משפט בווידאו ואפשרה להאריך את תוקף התקנות לחודש שבמהלכו תדון הצעת החוק הכוללת.

חברי האופוזיציה בירכו על ההישג והפיצול אושר פה אחד לאחר שבדיון אתמול הביעו כל חברי הוועדה שהשתתפו בו התנגדות לתקנות המוצעות.

בשעה זו מכינה הוועדה את החלק שפוצל מהצעת החוק לקריאות שנייה ושלישית במטרה להביאו למליאה לפני פקיעת תוקף התקנות הלילה בחצות.

הנוסח בו דנה הוועדה כעת כולל את המתווה המתוקן עם דרישות הוועדה לצמצם למינימום את הדיונים הנערכים בהיוועדות חזותית.

לדברי יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר: "הסיכום עם השר לבט"פ והשב"ס הוא שמעבר לאלו שכבר מגיעים לדיוני הוכחות, תיקבע חובה להביא לבימ"ש גם כל דיון ראשון במעצר ימים. כמו כן, הצלחנו לצמצם את הדיון הטלפוני כמעט לאפס. אנחנו יוצרים הסדר מאוזן שגם דוחף את המערכת לכיוון הנכון. נדרוש דיווח אחת לשבוע כדי שנראה שיש התקדמות. אם נראה שדברים לא מתקדמים, נחשוב פעמיים לפני שנאשר את החוק"

התקנות שהותקנו בתקופת התפשטות נגיף הקורונה, בשל החשש מהתפרצות במתקני הכליאה, אפשרו בשלושת החודשים האחרונים השתתפות עצירים ואסורים בדיוני בימ"ש באמצעות וידאו קונפרנס.