אלחיאני נגד נתניהו:
"כנראה שיש לו ממה לחשוש"

ראש מועצת יש"ע התייחס להחלטה שלא לאפשר לו להיכנס לישיבת סיעת הליכוד, "באנו להגיד לח"כים, אתם הולכים לקראת הקמת מדינה פלסטינית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

יו"ר מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית בקעת הירדן, דוד אלחיאני, התייחס אחר הצהריים (שני) לדיווח לפיו ראש הממשלה עומד מאחורי ההחלטה למנוע את כניסתו לישיבת סיעת הליכוד.

אלחיאני אמר לערוץ 7, "לא נעלבתי. אם הידיעה אכן כמו שהעליתם שראש הממשלה הוא זה שמנע מאיתנו להיכנס לישיבת סיעה, אני מצר על כך".

"כנראה שיש לו ממה לחשוש", הוסיף אלחיאני והסביר, "באנו בעצם להגיד לאותם חברי כנסת ושרים 'חבר'ה, אתם הולכים לקראת הקמת מדינה פלסטינית ואל תתנו לזה יד', בעוד ראש הממשלה עמד מאחורי הסירוב לבקשה שלנו להיכנס לישיבת סיעה".

במקום הסירוב בליכוד קיבל אלחיאני הזמנה לסיעת ימינה, "סיעת ימינה קיבלה אותי בברכה כדי לשמוע עדכונים ולשמוע מה קורה ואיך אנחנו מתמודדים עם המשימה, ועם המצב הקיים, ומה אנחנו היינו רוצים לראות כהישג".

אלחיאני נשאל האם לדעתו חברי הכנסת והשרים בליכוד מבינים את הסכנה, "אני מתרשם ממרבית חברי הכנסת והשרים שאנחנו נפגשים אתם, עדיין לא נפגשנו עם כולם, שהם מבינים את הסכנה הקיומית של הקמת מדינה פלסטינית בלב מדינת ישראל. חלקם מופתעים מהמפה, אבל זו המפה היחידה שקיימת, אין אף מפה אחרת. אני רוצה לראות שמישהו יציג מפה אחרת ואז נוכל להתייחס אליה".

"כולם מבינים, שאסור שתקום מדינה פלסטינית, רק לא מבינים את הקורלציה בין הקמת מדינה פלסטינית למתווה טראמפ", הסביר אלחיאני, "יש לנו שורה של צעדים שאנחנו מתכננים, אתם תדעו אותם בבא העת".