יוסי דגן לראש הממשלה נתניהו: בדוק מי כינה את ראשי ההתיישבות 'משוגעים'?

ראש מועצת שומרון דורש מראש הממשלה לבדוק ולהעמיד במקום בכיר בליכוד שכינה את ראשי ההתיישבות 'משוגעים' בשל ההתנגדות לריבונות.

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

יוסי דגן
יוסי דגן
צילום: גור דותן

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה ליו''ר הליכוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו לערוך בדיקה בשורות מפלגתו במטרה לאתר את הבכיר שכינה את ראשי המתיישבים ביהודה ושומרון 'משוגעים'.

הבוקר (רביעי) פורסם כי גורמים בכירים בליכוד תקפו את ראשי המועצות המתנגדים למפה האמריקנית המותירה יישובים מבודדים.

"פשוט בושה שמילים אלו כלפי ראשי הרשויות ביהודה שומרון יוצאות מפי בכירים בליכוד. האנשים שקראו לנו בשמות גנאי וכינו אותנו 'משוגעים' מביישים את נתניהו ואת התנועה הלאומית הליכוד. מקומם במרצ ובקרן החדשה. אני קורא לך להעמיד במקום את אותו גורם פחדן המססתר מאחורי כינוי. במקום לעסוק בהשמצות והכפשות, צריך פשוט לתקן את המפה וצריך לעשות את זה יחד", כתב דגן לנתניהו.

כאמור, בעיתון 'ישראל היום' צוטטו בכירים בליכוד שכינו את ראשי מועצת יש"ע "חסרי אחריות" ואף "משוגעים", ומאשימים אותם בהפצת מידע שגוי בכל הקשור למפות של התכנית.

"אחרי 70 שנה של ציפייה, דווקא המתיישבים יהיו אלו שיהרסו את האפשרות ההיסטורית להחלת הריבונות. הם מסתובבים בין השרים והח"כים, מתראיינים בתקשורת, מתדרכים כל מי שאפשר נגד התוכנית והם אפילו לא יודעים את הפרטים שלה עד הסוף", אומרים בליכוד.

בכירי הליכוד מספרים כי בעקבות התנגדות חלק מראשי המתיישבים, הם נדרשו להבהרות מול ממשל טראמפ. "האמריקנים אומרים לנו דבר כזה: 'כל העולם הערבי נגד תוכנית המאה, כל האירופאים גם נגד, השמאל האמריקני והישראלי גם מתנגדים. ועכשיו אפילו הימין מתנגד - אז למה בכלל לבצע את התוכנית הזאת?!' מה אפשר להשיב להם על זה?!".

"המפה שראשי המתיישבים מסתובבים איתה היא לא המפה הנכונה", טוענים אותם בכירים, "לראש הממשלה יש יותר מעשר מפות שונות, בכל מפה יש תרחיש אחר, המפות השונות נועדו לשיחות עם האמריקנים ויכול להיות שבסופו של דבר יקחו חלק ממפה מסוימת, יחברו אותו עם חלק אחר ממפה אחרת וכך ייצרו משהו בתיאום עם האמריקנים. בינתיים הם מסתובבים ומטעים את כל מי שהם מדברים איתם".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הגיב "חבריי בליכוד, קצת ריספקט בבקשה. עד היום כל מה שהעלנו ביחס לתכנית מדיניות התממש. כשכולם היו באופוריה של מהלכים פורצי דרך, ידענו להתריע בזמן אמת. עד היום אתם לא שלמים עם חלק מההצבעות שלכם.

מצופה לפחות שתתייעצו, שתשתפו שלא תסתירו. בטח שלא תהפכו אותנו לשק חבטות סהרורי בעוד אנחנו מצביעים על עובדות שאתם אולי מנסים להדחיק. קחו אחריות - הביאו לשינוי התכנית והביאו ריבונות בצורה נכונה. אתם יכולים".