כנס בני נוער להתמודדות באינטרנט

לקראת החופש הגדול יזמו בארגון "לוקחים אחריות" כנס וירטואלי בשידור חי העוסק בנושא ההתמודדות באינטרנט.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

חזקים ברשת
חזקים ברשת
צילום: לוקחים אחריות

כנס וירטואלי של ארגון "לוקחים אחריות" המיועד לבני נוער המעוניינים לשמוע על דרכים להתמודד באינטרנט לקראת החופש הגדול שודר היום (שני)

בכנס נשאו דברים הרב שמואל אליהו, הרב חנן שוקרון, הרב אלישע ינון והרב יהושע שפירא.

איתי שאוליאן, סמנכ"ל ארגון 'לוקחים אחריות', סיפר לערוץ 7 מדוע לדעתו חשוב לדבר על נושא התמודדות באינטרנט.

"ידוע שאחד הנוגדנים המשמעותיים להתמודדות באינטרנט הוא מודעות נכונה ולמידה של כלים להתמודדות וב'חזקים ברשת' אנחנו מביאים מגוון רחב של כלים בשאיפה לפתח חוסן בקרב הנוער".

אוריין לסרי, רכז ויוזם מיזם 'חזקים ברשת', סיפר מה הם עושים במסגרת המיזם. "חזקים ברשת הן למעשה רשת רחבה של קבוצות וואטסאפ עם מגוון רחב של מחלקות" אמר. "בני נוער, צעירים מעל גיל 18, בני ישיבות".

"בקבוצות הוואטסאפ חברים ל-3,000 משתתפים שמהם כ-1,200 בני נוער", הוסיף. "בקבוצות שואלים החברים שאלות אנונימיות דרך קובץ 'גוגל פורמס' שהצמדנו לתיאור הקבוצות, ומקבלים תשובות בקבוצה ממגוון אנשי מקצוע העוסקים בתחום".

עוד הוסיף, "אמנם הפעילות המרכזית של חזקים ברשת היא אפשרות של שאילת שאלות אנונימיות במגוון ההתמודדויות באינטרנט, אך בחזקים ברשת אנחנו גם יוזמים יוזמות נוספות כגון: תפילה לשמירת העיניים והברית שהרב שמואל אליהו ניסח, טופס המפרט איך לבקש מההורים לשים סינון על הסמארטפון ועוד. בנוסף אנחנו מארגנים כנסים להתמודדות ברשת לנוער חזקים ברשת שפתוחים לכלל הנוער בישראל".

לדברי שאוליאן, "הכנס הוא בעצם הכנה מקיפה לקראת ההתמודדות הקשה שיש לבני הנוער באינטרנט בחופש הגדול, במטרה שהנוער יצא מחוזק במגוון כלים נכונים שיהיו בשיחות השונות".