"האמריקאים ידידים, היהודים צריכים לדאוג לעצמם"

ח"כ מיכל שיר (ליכוד) שהשתתפה בדיון וועדת הכספים שעסק בבקשה הממשלה לאשר הטבות מס לארגוני סיוע פלסטינים, הסבירה לערוץ 7 את התנגדותה להצעה.

"זוהי הצעה אווילית שאי אפשר לתת לה יד, אני באופן אישי כמובן שלא אתן לה יד. אם אפשר להוריד את המע"מ ולתת הטבות לארגונים, יש מספיק ארגונים שתומכים בישראל ועוזרים לאזרחי ישראל שאפשר לתת להם את אותו הסיוע", אמרה.

שיר גם הציעה להגדיל את המס לאותם ארגונים. "אני הייתי מכפילה את המע"מ עבור הארגונים האלה והופכת מע"מ לאפס לארגונים שעוזרים ומסייעים לאזרחי ישראל".

חברת הכנסת הסבירה מדוע הגישה מחדש את חוק ההסדרה, "זה מחדל שלם של בית המשפט העליון שדחה את החוק הכל כך חשוב הזה ולכן אנחנו נמשיך להגיש אותו. הגשתי אותו גם עם התיקונים הנדרשים כדי שלא יגידו שהגשתי את אותו החוק".

על תוכנית המאה אמרה, "אין ספק שהאמריקאים הם חברים שלנו, טראמפ הוא ידיד והממשל שלו מאוד אוהד ואנחנו מודים לו על כך, אין לנו כל כך הרבה חברים בעולם. עם זאת, היהודים צריכים לדאוג למה שטוב ליהודים, ולא מה שהגויים אומרים. אני תומכת בזה גם כשמדובר בחבר".

"חבר יכול לחבק אותך כל כך חזק עד שכל העצמות ישברו, בואו רק נוודא שזה לא המקרה פה בתוכנית המאה. יש שם דברים שלא יכולים לעבור, יש דברים שלא מציאותי שיעברו, ויש דברים שעלולים להיות מחדל לאורך שנים ואי אפשר לתת שיעברו".

היא התייחסה גם למתיחות מול כחול לבן. "יש פערים אידאולוגים, הציבור יודע את זה, בסוף אנחנו נמצאים בתוך ממשלת אחדות, זאת לא ממשלה שבאה מתוך אהבה או התאמה אידאולוגית. הממשלה הגיעה מתוך צורך והכרח משבר הקורונה, ואנחנו רואים שאזרחי ישראל רצו את זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו