שמואל אבואב
שמואל אבואב צילום: קובי ריכטר/TPS

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, פנה ביממה האחרונה לממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן, כדי לבדוק כיצד על משרדו לפעול מול עובדי ההוראה שאינם מסכימים להאריך את שנת הלימודים בתיכונים.

"על מנת להתמודד עם התפשטות נגיף הקורונה במדינת ישראל נדרשו הוראות מיוחדות, שהן בעלות השפעה על כלל המשק ובכלל זה על עובדי ההוראה. לגבי כיתות י' לא היה שוני משמעותי בהנחיות ובהוראות בהקשר זה ביחס לחטיבות ביניים", כתב אבואב.

בר נתן אמר כי ייתכן מאוד שיופחת שכרם של המורים שלא יבואו ללמד תשעה ימים נוספים, כפי שדרש שר החינוך.

"הנני מודיע לגבי עובדי ההוראה כי תשלום שכר מלא בתקופת משבר הקורונה מאושר רק בכפוף לתנאים שהוחלו לגבי עובדי ההוראה בשירות המדינה לגבי תקופה זו, כמפורט בהסכם הקיבוצי בין המדינה לבין הסתדרות המורים על הוספת תשעה ימי לימוד לשנת הלימודים התש"ף", כתב לאבואב.

יו״ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז הגיב לאיומי האוצר בביטול. "אחרי שהאוצר גמר להתעלל בתלמידי התיכון הוא מנסה להתעלל במורים. מדובר באיומי סרק, נטולי תוקף משפטי. רק אתמול כתב שר החינוך ההפך המוחלט, ששעת עבודה מקוונת של מורה שווה בדיוק לשעת עבודה פרונטלית. המורים ביצעו את כל מטלותיהם על פי הנחיות משרד החינוך ותכנית הלימודים, לא החסירו אף שעת לימוד אחת, אין להם מה להחזיר ולא ניתן לנכות משכרם ניכוי חוקי כלשהו".