"מברכים את ח"כ ישראל אייכלר על הצעת החוק"

הפורום להורדת אחוז החסימה בירך את ח"כ אייכלר על הצעת החוק שהגיש היום להורדת אחוז החסימה.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

"מברכים את ח"כ ישראל אייכלר על הצעת החוק"-ערוץ 7
ישראל אייכלר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הפורום להורדת אחוז החסימה בירך את ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) שהגיש היום (שני) הצעת חוק להורדת אחוז החסימה לאחוז וחצי כפי שהיה נהוג במשך שנים רבות.

"אנו מברכים את ח"כ אייכלר על הצעת החוק שלו להורדת אחוז החסימה", נמסר מהפורום להורדת אחוז החסימה.

"הצעתו תחזק את הדמוקרטיה והמשילות בישראל ותספק מגוון רחב של בחירה בדעות השונות עבור הבוחר בקלפי. אנו תומכים בהורדת אחוז החסימה למנדט יחיד אך כל שינוי של אחוז החסימה כלפי מטה מבורך", נמסר.

חברי פורום ״בני חורין״ הפעילים במפלגות ימינה והבית היהודי בירכו אף הם את ח"כ אייכלר על הצעת החוק שהגיש.

כאמור, ח"כ אייכלר הגיש הצעת חוק להורדת אחוז החסימה ל-1.5 אחוזים. בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "אחוז החסימה המופיע כיום בחוק גבוה מדי, הוא משתיק ציבורים שלמים ואינו מבטא נכון את חלוקת הדעות והקשת הפוליטית במדינת ישראל. ההוכחה לכך ניתנה במהלך השנתיים האחרונות: מדינת ישראל הלכה לבחירות שלוש פעמים בשנה אחת, משום שמפלגות שהיו קרובות לאחוז החסימה הגבוה לא עברו והשליכו מאות אלפי קולות לפח".

עוד נכתב: "במשך חמישים שנה אחוז החסימה בישראל היה אחוז אחד בלבד. אחר כך החל לעלות, עד שהגיע לשלוש ורבע אחוז מתוך מחשבה שכך תתחזק מערכת השלטון. אך לא רק שהיא לא התחזקה, אלא נחלשה. החזרה לאחוז החסימה של 1.5 כפי שנהיה נהוג בעבר, תבטא הרבה יותר במדויק את חילוקי הדעות, ותשפר את הדמוקרטיה בישראל".