רק תיקו 1:1 בין מכבי לבאר שבע

המשחק שעד לא מזמן נחשב למשחק העונה, בין האלופה לסגניתה, הסתיים בתיקו 1:1 בתום שבוע סוער שעבר על האלופה מת"א

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

נפרדו בתיקו. שחקני מכבי ובאר שבע הערב
נפרדו בתיקו. שחקני מכבי ובאר שבע הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

נעצרה. ימים לא קלים עוברים על מועדון הכדורגל של מכבי ת"א. מה שהחל בתיקו 0:0 עם בית"ר ירושלים, המשיך עם פרשת פלילים מהקשות שידעה הקבוצה בתולדותיה שבמסגרתה נחקרו שניים מכוכביה והמשיך הערב (שני) עם ספיגה ראשונה לאחר 610 דקות ותיקו שני ברציפות ועוד מול היריבה המרה מבירת הנגב.

עד כמה התוצאה הערב הינה לא רגילה וככל הנראה תוצר של השבוע הקשה שעבר על התל אביבים תעיד העובדה כי בכל ארבעת הביקורים האחרונים של הפועל באר שבע בתל אביב, זו אפילו לא כבשה, כל שכן שגם לא ניצחה כאשר כל שבעת המפגשים האחרונים היו בשליטת הצהובים שניצחו ארבע פעמים על האפס לצד שלוש תוצאות תיקו.

למעשה, מאז משחק ההכתרה של באר שבע באליפות המדינה ב-2017, לא הצליחה זו לנצח את התל אביבים. אם להוסיף את העובדה שהיא עדיין ללא ניצחון העונה בפלייאוף העליון ועם ארבע תוצאות תיקו רצופות - אפשר לומר בפה מלא: ככה אי אפשר להתמודד על תארים.

מכבי, שכאמור עברה שבוע קשה, חייכה בשלב מוקדם של המשחק כשעלתה ליתרון כבר בדקה ה-25 לאחר שדור פרץ ניצל הגנה רעה של האורחים מבאר שבע כדי לכבוש את שער הבכורה שלו העונה לאחר תקופה ארוכה בה היה פצוע. במחצית השניה שתי הקבוצות ניסו להכריע לכאן ולכאן את התוצאה אך המילה האחרונה הייתה של האורחת מבאר שבע - הקשר הפורטוגלי המצויין ז'וזואה כבש שער בתום מהלך אישי בדקה ה-70 ודאג לחלוקת נקודות שווה.

מכבי מסיימת משחק שני ברציפות בתיקו ואחרי שקבעה בתחילת העונה שיא נדיר של 1,272 דקות ללא ספיגה, נעצרת עם 610 דקות כאלה הערב. אחרי שבוע קשה במיוחד, גם תיקו זה הישג, ובכל זאת - מכבי עדיין עם פער בן 12 נקודות מהשניה בטבלה מכבי חיפה ועדיין נראה כי שום דבר לא יכול לקחת ממנה את האליפות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il