מליאת הכנסת
מליאת הכנסתצילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את החוק הנורווגי, שיאפשר לשרים להתפטר מהכנסת ולאפשר לחברים נוספים מרשימת לכהן כח"כים.

66 ח"כים תמכו בהצעת החוק, מול 43 שהתנגדו. ראש הממשלה בנימין נתניהו נעדר ממליאת הכנסת, בעוד ראש הממשלה החליפי בני גנץ היה בין המצביעים.

ח"כ עפר שלח (יש עתיד-תל"ם) תקף את הצעת החוק לפני ההצבעה. "יהיה לחוק יאה יותר אם יקראו לו חוק החזיר. החוק נועד כדי שכל ישבן, במפלגת כחול ישבן, יוכל להתהדר בכיסא שיש עליו תואר. לחזיר אין כבוד לשום דבר חוץ מאשר לאבוס שממנו הוא אוכל, לשוקת ממנה הוא שותה, אבל כמו החזיר, גם יומך יגיע".

הדיון בחוק התקיים לאחר שהושגו הסכמות בין הליכוד וכחול לבן בנוגע להסכם הקואליציוני. בתחילה היתה מחשבה לדחות את ההצבעה אבל נתניהו וגנץ סיכמו לקיימה בכל זאת. בסוף, כאמור, נעדר נתניהו מההצבעה.

״באישון לילה, כמו גנבים, העבירה הקואליציה את חוק הג׳ובים הנורבגי״, תקף יו״ר האופוזיציה יאיר לפיד. ״110 מיליון ש"ח לכסאות ומקורבים ועוד איזה אאודי 8 לחליפי. ממשלת נתניהו החמישית שוברת את כל שיאי הניתוק והאטימות. במקום דמי אבטלה לעצמאים ומענקים למובטלים מבזבזים את כספי הציבור על ג׳ובים״.