חוקי. עלי
חוקי. עליצילום: דניאל ואך

בישוב עלי בחבל בנימין מגיבים לצו על תנאי שהוציא בג"צ בדרישה מהיועמ"ש לחקור את מה שהוגדר בתנועת 'שלום עכשיו', העותרת בתיק, כבנייה בלתי חוקית בישוב.

יו"ר הישוב, אריאל אלמליח, קובע כי "הבנייה בשכונת היובל נבנתה על קרקע חוקית כחלק מאדמות המדינה אותם הגדיר צוות הקו הכחול".

נזכיר כי ב'שלום עכשיו' טוענים מזה כמה חודשים כי לפני ארבע שנים נבנה בישוב פרויקט בנייה בלתי חוקי ובו עשרים יחידות דיור. העותרים הגישו תלונה במשטרה והציגו ראיות לכאורה למעשים ולחשדות.

עם הודעת בית המשפט הדורש תשובה מהמדינה אודות קיומה של חקירה בתוך שישים יום, פרסמה תנועת 'שלום עכשיו' הודעה לפיה "בית המשפט שולח מסר חד משמעי לרשויות אכיפת החוק שאין מקום יותר לחסינות רבת השנים שהעניקה המדינה לראשי תנועת ההתנחלות שעשו בהתנחלויות מה שבא להם, בניגוד לחוק, והכל כדי לקבוע עובדות בשטח שמשפיעות על עתיד ישראל כולה. אנחנו מקווים שהמסר יישמע ותיפסק סוף סוף ההפקרות בהתנחלויות ובמאחזים".

בתגובת הישוב נקבע כי "האדמות האלו מוכרזות כבר שנים כאדמות מדינה כחלק מהסקר שהתבצע, כזכור לכולם עם הבית של גיבור ישראל אלירז פרץ הי"ד שביתו כמעט נהרס על ידי אותם 'דורשי חוק'.
לצערנו במשך שנים בית המשפט שירך את את רגליו בהחלטה כוללת על היישוב עלי אך ב"ה לפני כשלשה חודשים אחרי 36 שנים, אושרה תב"ע ראשונה ליישוב שלנו, המונה כבר למעלה מ- 1000 משפחות".

עוד מוסר אלמליח כי "אישור התב"ע הראשונה מאפשר כעת להמשיך לאשר את התב"עות הבאות וביניהם בעז"ה בקרוב מאוד גם את התב"ע בשכונת היובל, ובתוך התב"ע הזו כמובן השכונה של רועי קליין ואלירז פרץ הי"ד שבתיהם וכלל הבתים בשכונה נמצאים בתוך אדמות המדינה ונבנו על פי אמות מידה חוקתיות ונורמליות".