החוצפה של אלדד קובלנץ

הורדת התכנית 'קלמן וסגל' בכאן 11 היא רק עוד דוגמה לצורה שבה מתנהל התאגיד. העדפת מקורבים, הדרת דתיים, וקידום שמאלנים. דעה

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תש"פ

החוצפה של אלדד קובלנץ     -ערוץ 7
קלמן וסג"ל (קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל)
צילום מסך

דבר אחד משמח יש בהחלטה על הורדת התכנית 'קלמן וסגל' בכאן 11, עליה התבשרנו אמש. נשף המסכות הצבוע סביב מה שמתרחש בתאגיד השידור הציבורי 'כאן' הסתיים סוף סוף.

עכשיו כבר אי אפשר לספר לנו סיפורי סבתא. זה לא צירוף מקרים ולא שרשרת של החלטות מקריות. עכשיו כאשר העובדות ברורות, וכולן על השולחן, אפשר לומר באופן ברור: הנהלת התאגיד, בראשותם של המנכ"ל אלדד קובלנץ והיו"ר גיל עומר, צריכה לעוף.

הרבה זמן שתקנו. שתקנו כשהדיחו מגישה מוכשרת כמו אמילי עמרוסי מהגשת יומן הערב למרות רייטינג השיא שאליו הגיע היומן בתקופתה, כי בטח זה לא קשור לעובדה שהיא דתיה ולא עלינו גם מתנחלת לשעבר.

לא צייצנו כאשר כלאו את אחד ממגישי האקטואליה הכי מוכשרים של התאגיד, בני טייטלבוים, בגטו המגזרי של 'כאן מורשת', למרות שהוא יותר מוכשר מרוב מגישי האקטואליה בתחנת האקטואליה המרכזית של התאגיד, 'כאן ב', לא רצינו להאמין שאולי זה קשור לעמדותיו הימניות ולכיפה שלראשו.

לא אמרנו מילה כאשר לקחו מיעקב אייכלר, אחד מהכתבים הפוליטיים המבריקים במדינת ישראל את הרצועה של שבע בערב, שבה הוא עשה חייל וצבר מאזינים ורייטינג, ובמקומה הגלו אותו לרצועה הנידחת של השעה 11 בלילה. לא רצינו להבין שזה קשור אולי לאורח חייו החרדי ולעמדותיו.

ואלו כמובן רק שלוש דוגמאות מתוך רבות. אפשר גם להזכיר איך כאשר התפנתה המשבצת של המגיש לצד ירון דקל עקב פרישתו של עמית סגל, הוא הוחלף בחיים לוינסון המוכשר אך השמאלני להחריד, או כיצד הוגלה שלומי גולדברג הדתי וימני גם הוא למשבצת השידור של חמש בבוקר, ובאמת אפשר להמשיך ככה עוד ועוד, זה פשוט כבר יהפוך למשעמם.

וכל זה עוד לפני שאמרנו מילה על כך שמחוץ לגטו הקטן של האקטואליה הקשה, אין אפילו ניסיון למראית עין של איזון חברתי ואידיאולוגי. שם תאגיד השידור הציבורי הוא שטח השיפוט המוחלט של הברנז'ה התל-אביבית-חילונית-ליברלית שלא רואה ממטר שום דבר שהוא איננו היא.

בימי הראשית של התאגיד, שנמשכו כמה שנים, ניסו כנראה ראשיו לבסס את מעמדם גם באמצעות איזון פוליטי וחברתי. בדיעבד התברר שהכל היה שקר, מסך עשן של הגינות מזויפת שמאחוריו התחבאה כוונה פשוטה: להקים עוד כלי תקשורת ברנז'אי-שמאלני-חילוני-אליטיסטי שלא רואה דבר מעבר לקצה חוטמו.

העדפת מקורבים, הדרת דתיים וקידום שמאלנים ליברלים, זה המוטו של הנהלת התאגיד, ולכן ההנהלה הזו חייבת ללכת הביתה. ראש הממשלה, לטיפולך