אזכרה לזכריה באומל בהר הרצל: ''אני מצדיע לך''

טקס אזכרה לזכריה באומל התקיים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, ''לא ירחק היום בו נדע גם מה עלה בגורלם של יהודה כץ וצבי פלדמן''.

ערוץ 7 , כ"ד בסיון תש"פ

אזכרה לזכריה באומל
אזכרה לזכריה באומל
צילום: דובר צה"ל

טקס אזכרה לזכריה באומל ז״ל שנפל בקרב סולטן יעקוב התקיים השבוע בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, במעמד משפחת באומל וקצין שריון ראשי, תא״ל אוהד נג׳מה.

בני משפחת באומל נשאו תפילה במהלך הטקס לשובם של צביקה פלדמן ויהודה כץ, שני הנעדרים הנוספים מקרב סולטן יעקוב שאירע לפני 38 שנים.

״השנה, לראשונה יש לנו, נציגי חיל השריון את הכבוד לעמוד לצדכם, מול מצבת הזיכרון ביום האזכרה", אמר נג'מה. ''לזכור ולהזכיר את זכריה וחבריו לקרב, אשר חרפו נפשם למען בטחון מדינת ישראל. יחד נישא תפילה כי לא ירחק היום בו נדע גם מה עלה בגורלם של יהודה כץ וצבי פלדמן, אשר לחמו יחד עם זכריה בקרב ומאז אותו יום הם נעדרים.

''הערך שמוביל את מפקדי וחיילי חיל השריון הוא ערך הרעות, "רעות שריונאים", זוהי הרעות אשר מחייבת אותנו לוודא שכל שבויי ונעדרי צה"ל ישובו לחיקנו, צה"ל פועל ללא לאות על מנת להשיבם. זכריה, בשמי ובשם חיילי ומפקדי חיל השריון אני מצדיע לך, יהי זכרך ברוך״, הוסיף קצין השריון הראשי.

גופתו של זכריה באומל הי"ד הובאה לישראל באפריל 2019. צבא רוסיה הוציא את הגופה מבית קברות במחנה הפליטים אל ירמוכ בסוריה. ראש הממשלה בנימין נתניהו טס לישראל כדי להביא את ארונו של באומל, וקיבל גם את הסרבל והנעליים שלו.

צילום: דובר צה"ל