עשור לפטירת הרב מרדכי אליהו יוני קמפינסקי

לרגל עשור לפטירת הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל, מספר לערוץ 7 בנו, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, על תורתו של אביו ועל הלימוד המשותף שלו עם הרב חיים דרוקמן.

לדברי הרב אליהו, התורה של אביו הולכת ומתחזקת מאז פטירתו. "חכמינו אומרים שגדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם", אמר.

"אנחנו באמת רואים שמעגל האנשים שמתחברים, לא רק לתורה אלא גם למידות, לאהבת הארץ, לאהבת ישראל, לקיום מצוות מתוך אהבת ה', מתוך מאור פנים, מתוך חיוך, הולך ומתחזק", הוא מוסיף.

"יותר ויותר אנשים מאמצים את הדרך", אמר. "מה שהכי מרגש אותי זה לפגוש עוד ועוד ילדים, זה לא יאומן כמה, שישנים עם הספרים אביהם של ישראל ליד ראשם כדי פשוט לחלום את הרב כל לילה".

על הסיבה שהרב מרדכי אליהו הצליח להיות מקובל על כל כך הרבה חלקים בעם היהודי אומר בנו, "לא לחינם קראו לו אביהם של ישראל, כי באמת מה שראינו אצלו שהוא אוהב כל אדם שבא לשאול שאלה וגם עונה באהבה. כשהוא מברך מישהו הוא מברך באהבה, כשהוא מתפלל הוא מתפלל באהבה. אני לא אומר את זה בקנאה, הרגשנו שכולם היו בשבילו בנים".

"אנחנו מרגישים שליחות לתת את כל מה שהעניקו לנו הלאה. אנחנו ממש מרגישים שהירושה שקיבלנו מהרב היא ענקית, גם בתורה, גם במידות, גם באהבה, גם בקדושה ואנחנו ממש מרגישים חובה אדירה לחלק אותה לכולם. כל הרוצה ליטול יבוא ויטול", מציין הרב אליהו.

לדבריו, זה מה שהיה אומר אביו על הדברים שמתרחשים עכשיו בעולם. "הוא תמיד היה מחפש את העין הטובה. מול עיניי אני זוכר אותו יושב עם הרב דרוקמן ולומדים יחד את המדרש שאומר שכשיש מלחמה בעולם וישראל מתבהלים ואומרים לאיפה נלך והקב"ה אומר 'בני, כל מה שעשיתי לא עשיתי אלא בשבילכם, הגיע זמן גאולתכם".

"אני זוכר את הרב יושב יחד עם הרב דרוקמן, מדברים על זה בהקשר של מלחמת איראן עירק כשאתה באותו רגע לא מבין איך זה קשור אליך, אבל כשאתה מסתכל היום במבט לאחור אתה רואה איך הרבה דברים בעולם זה כל מה שעשיתי לא עשיתי אלא בשבילכם, ואני בטוח שזה מה שהוא היה אומר על כל מה שקורה עכשיו עם הקורונה", כך הרב אליהו.

כשהרב אליהו נשאל האם בכוונתו להמשיך את דרכו של אביו גם בתפקיד הראשון לציון הוא עונה: "הלוואי ואני אזכה להמשיך בדרך שלו בהפצת התורה, בלימוד התורה, בתפילה, בכל המעלות האחרות שלו. בתפקיד לא יודע, בתוכן הפנימי של התפקיד הלוואי".