עובדי חדשות 13: לא נסכים לפיטורי 100 עובדים

העימות בין ועד עובדי חדשות 13 ובין הנהלת 'רשת' נמשך על רקע דרישת הזכיינית לקצץ 28 אחוזים מתקציב חברת החדשות שבשליטתה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תש"פ

עובדי חדשות 13: לא נסכים לפיטורי 100 עובדים-ערוץ 7
טלוויזיה (אילוסטרציה)
צילום: iStock

ועד עובדי חדשות 13 התייחס היום (שלישי) להצעת הפתיחה של הנהלת הזכיינית 'רשת', החברה האם של חברת החדשות, בנוגע לתכנית הקיצוצים וההתייעלות המתוכננת בחברת החדשות.

"לאחר עיכובים ודחיות, שבגינם נקטנו צעדים ארגוניים, הציגה בפנינו הנהלת 'חדשות 13' את עמדת הפתיחה המשופרת של הערוץ לקראת המו"מ עם הוועד", נאמר בהודעת הועד לעובדים.

בוועד מציינים כי "לשמחתנו, ההצעה מבטאת שיפור מסוים לעומת הדרישה הראשונית של 'רשת', וירדה מ-35% ל-28% מהתקציב השנתי, אך היא עדיין רחוקה מלשמש ולו בסיס להסכמות בין הצדדים".

"מספר העובדים שמבקשת החברה לפטר משורותיה - כמאה על פי הודעתה העדכנית - עודנו בלתי נתפס, ויגרום בוודאות נזק בלתי הפיך ליכולותיה העיתונאיות והטלוויזיוניות - לא נסכים לכך בשום פנים ואופן", קובעים בוועד.

לדבריהם, "בתשובה לעמדת ההנהלה, הצגנו שורה ארוכה של דרישות מטעם ועד העובדים - ובראשן עמדנו כמובן על צמצום משמעותי בהיקף הקיצוצים ועל תקופת חסינות מפני פיטורים נוספים, שתבטיח הגנה תעסוקתית לעובדים לשנים ארוכות".

"בנוסף, דרשנו את החזרתן של רצועות האקטואליה שהוסטו משידורי חברת החדשות, כגורם הכרחי לשימור מעמדה בערוץ 13 ולביצור החופש העיתונאי. כמו כן, דרשנו מהחברה להציג תכנית פיצויים מוגדלים לעובדים שייאלצו לעזוב אם וככל שיושגו בעניין הבנות בהמשך הדרך", מבהירים בוועד.

בוועד מוסיפים, "בימים הקרובים ניווכח אם ל'רשת' יש רצון להתקדם בסוגיות שבמחלוקת, כפי שנראה לנו כי החלה לעשות ביממה האחרונה, או שבכוונתה להמשיך במשיכת הזמן לקראת המועד שקבעה לביצוע הקיצוץ ביולי. לא נהסס להגיב בהתאם להתפתחויות, גם בהתראה קצרה מאוד, ולצד זאת נמשיך בפגישות המו"מ שכבר נקבעו לשבוע הקרוב. אנא היערכו לאפשרות של אסיפת עובדים כללית בימים הקרובים".