צוריאל גביזון
צוריאל גביזון צילום: באדיבות המצולם

הסיפור הזה התרחש לפני 13 שנים, ביום שושן פורים. בית מדרשו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל היה עמוס בחוגגים עטויי מסכות.

במרכז החדר השתרך תור ארוך שבקצהו - הרב אליהו זצ"ל. כל אחד בתורו ביקש לקבל ברכה ביום החשוב, וגם אני החלטתי לנצל את המעמד ולבקש.

בחור ישיבה הייתי, כבן 20. כשהגיע תורי, ישבתי מול הרב וביקשתי שיברכני בהצלחה בלימוד התורה. "יה"ר שתצליח ותעלה בלימוד התורה", אמר הרב בלבביות. ואז התכופפתי שוב, וביקשתי ברכה נוספת: "הרב, אפשר ברכה לזיווג הגון במהרה?". הרב הביט בי בעיניו הטובות, ולא אמר לי דבר. בינתיים התור דחק בי לקום, קמתי ולא הבנתי פשר הדבר.

כמה חודשים לאחר מכן, חלה התדרדרות במצבו הרפואי של הרב, וכעבור שלוש שנים בבית החולים, הוא נפטר. ועם פטירתו לקח את פשר הדבר. מה זה אומר שהוא לא בירך אותי? האם זה אומר שלא אתחתן?

לימים התחלתי לצאת לדייטים. דייט ועוד דייט, והחופה לא נראית באופק. מחשבה עלתה בלבי שמא ראה אותו צדיק שלא אצליח להתחתן, ולכן לא בירכני.

פורים הגיע. החלטתי לעשות מעשה ולשאול את אשת הרב, לפשר הדבר. דפקתי על דלת הבית בשכונת קרית משה בצהרי החג, ולשמחתי - הדלת נפתחה ע"י בניו של הרב - הרב שמואל והרב יוסף שליט"א. סיפרתי להם כל המעשה. לאחר מכן שאלתי את הרבנים - מה פשר הדבר? האם לא אתחתן לעולם?

הרב שמואל אליהו שליט"א חייך אלי ואמר: חס ושלום. זה רק אומר שאז לא היה זמנך להתחתן. ועכשיו הגיע זמנך. פנה הרב יוסף לחדר והביא משם חופן סוכריות. "סוכריות אלו תחלק באירוסין שלך".

יצאתי משם עם תקווה חדשה. הרגשתי הקלה. משהו כבד הוסר ממני באותו פורים. ובאמת, התקווה הפכה למציאות: שבועיים לאחר מכן, בראש חודש ניסן, התחלתי להיפגש עם בחורה צעירה ממני ב-6 שנים. חודשיים לאחר מכן התארסנו. פתאום נסגר המעגל: אכן, הרב אליהו לא בירך אותי אז ב"זיווג הגון במהרה" כי זה בכלל לא היה העת. באותה העת בה ביקשתי את הברכה, אשתי היתה רק בת 14... הייתי צריך לעבור כמה שנים כדי שיגיע העת.

כשקבענו את ה'ווארט' לא שמנו לב - אך זה היה בדיוק בשבוע של היארצייט של הרב. עלינו לציונו כדי להודות על הדרך הארוכה עד לחתונה.

שש שנים לאחר מכן, בצירוף מקרים מדהים - אני זוכה לפתוח היום, ביום הפטירה של הרב זצ"ל, את 'פרויקט 252', המבקש לתת כלים בידי רווקים ורוקוות על מנת להגיע לחתונה בקלות ובמהירות. זכותו של הרב תגן עלינו ותסייע בעדנו להצליח בכך.