השר שמולי
השר שמולי צילום: ערוץ 7

שר הרווחה, איציק שמולי, מתייחס הבוקר (רביעי) למהלכי הריבונות ומזכיר כי התכנית נועדה להביא להיפרדות בין שני העמים לשתי מדינות.

השר שמולי מדגיש כי הוא רואה בביצוע מהלכי ריבונות חד צדדיים כצעדים חסרי אחריות שאינם עומדים בקנה אחד עם האינטרס הישראלי. "הנושא של הסיפוח הוא חשוב מאוד מבחינה אסטרטגית", אומר שמולי המוטרד ממה שהוא מגדיר כמיטוט הקשרים הבינלאומיים של ישראל עם מדינות ממזרח לצד תבערה ביהודה ושומרון שתיגרם מהמהלכים, במידה ואלה יהיו חד צדדיים.

שמולי מזכיר גם את ההשקעה הכלכלית של מיליארדי שקלים במהלך הריבונות ומגדיר את הצעד כחוסר אחריות מדינית והפקרות ביטחונית. "לכן אנחנו משקיעים בלהביא מתווה מאוזן יותר ומרוסן יותר", אומר השר שמולי ומציין כי מי שעומד במרכזם של המאמצים למתווה מסוג זה הוא שר הביטחון בני גנץ.

לפי שעה שמולי אינו מנדב פרטים אודות המתווים החלופיים המוצעים, אך הוא מוסיף: "צריך לזכור שתכנית טראמפ היא לא תכנית כבקשתך. כלומר יש חלקים בממשלה שסבורים שניתן לקחת מהתכנית רק את מה שבא לך ואת השאר לזרוק לפח. אני מזכיר שבתכנית טראמפ יש התבססות על העיקרון של היפרדות לשתי מדינות. היעד שאליו צריך לחתור בגיבוי אמריקאי הוא היפרדות לשתי מדינות".