הלוויה. אילוסטרציה
הלוויה. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

יוזמה חדשה של חברה קדישא תל אביב-יפו והמחוז תאפשר למשפחות ולמוקירי הנפטרים לצפות מעתה בלוויה מביתם, בארץ ובעולם, בעקבות הנחיות משרד הבריאות המגבילות את מספר המשתתפים בלוויות.

חברה קדישא תל אביב מאגדת בתוכה קרוב לשישים רשויות מקומיות והיא גוף הקבורה הגדול ביותר בארץ ובעולם.

בחודשים האחרונים התקינה החברה מצלמות ברחבות ההספדים בבתי העלמין והעניקה גישה חופשית למשפחות הנפטרים על מנת שתוכלנה להעביר את הקישור לצפייה לכל מי שנבצר ממנו להגיע ללוויה, בארץ ובעולם, ללא תשלום.

לצורך השירות הוקם אתר מיוחד, נרכשו מצלמות באיכות גבוהה ונסללו קווי תקשורת שיאפשרו צפייה רבת-משתתפים ללא תקלות מכל מחשב ביתי או מכשיר עם חיבור לאינטרנט.

אברהם מנלה, מנכ"ל חברה קדישא תל אביב-יפו: "אנחנו כאן בשביל הנפטרים - אבל לא פחות מכך, עבור המשפחות שאיבדו את יקיריהן. השמירה על החיים היא כמובן המטרה הראשונה, אבל במקביל עלינו לעשות הכל כדי להפחית ככל הניתן מצער המשפחות האבלות ולאפשר להן לחלוק כבוד ליקיריהן ולהשתתף בפרידה מהם.

''שידור ההספדים בזמן אמת הוא צו השעה, ואני קורא לציבור לעשות בו שימוש לכבוד הנפטרים - ולמען המשפחות. אנחנו בודקים את אפשרות השידור כבר חודשים רבים אך החלטנו להקדים את ההעלאה האויר, ולבצע זאת ללא תשלום, כדי להעניק למשפחות את השירות הטוב ביותר''.

מנלה הוסיף ''אנו בתקופה מיוחדת, המחייבת היערכות שונה, וקשה לקבל את המחשבה שבני משפחה מנועים מללוות את יקיריהם בדרכם האחרונה. לשם כך עמלנו על הפתרון שיאפשר לחלוק כבוד לנפטרים מבלי לסכן את קרוביהם ויקיריהם".