השר יולי אדלשטיין
השר יולי אדלשטיין צילום: דוברות

שר הבריאות, יולי (יואל) אדלשטיין נכח היום (רביעי) בדיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות והתייחס לדרישת המתחים לקיצור המשמרת מ-26 שעות. בזמן כינוס הוועדה, הפגינו המתמחים מחוץ לכנסת.

"נפעל יחד עם המתמחים והארגונים הרפואיים כדי למצוא פתרון, כולל קיצור השעות במשמרת", אמר השר.

בהמשך הוסיף השר אדלשטיין כי "צריך תוספת תקנים באופן מיידי. זה יסייע לנו גם בהתמודדות עם הקורונה ובכלל. צריכים לעשות צעדים אמיצים בנושא ההכשרה והגדלת מספר הלומדים, ואולי גם שינוי קריטריונים בקבלה ללימודי רפואה.

"יש מאות אנשים שמחכים להתמחות. תוספת תקנים תאפשר לנו שיפור גם באופן מיידי, וגם בקביעת תכנית רב שנתית, שכל שנה יתווספו עוד רופאים. שני עקרונות שאני עומד עליהם: שום פשרה של איכות ההכשרה וקיצור התורנויות".

גם שר העבודה והרווחה איציק שמולי הביע תמיכה במחאת המתמחים: "אני מברך את שר הבריאות על הודעתו האמיצה, שנותנת גיבוי מלא להחלטתי. עלינו לשמור על התמחות מקצועית אבל להפוך אותה ליותר אנושית, ולכן הדרך היחידה לקבלת האישור מטעמי עוברת דרך יצירת מתווה ברור לקיצור תורנויות המתמחים".

יו"ר ארגון המתמחים "מרשם", ד"ר ריי ביטון, השתתפה גם היא בדיון והתייחסה לדרישות המתמחים. "עשר שנים אנחנו נאבקים", אמרה. "החברים אצלנו מצביעים ברגליים. מילאנו כיכרות ומילאנו את בתי החולים בהפגנות".

היא הוסיפה: "אנחנו לא צריכים מתווים וועדות. אנחנו מבקשים את ה-50 תקנים שהאוצר כבר הקצה למתמחים דרך הר"י (הסתדרות הרופאים בישראל) ב-2011 כדי להתחיל קיצור תורנויות מחר בבוקר בעשר מחלקות שונות, והקמת צוות פעולה בין משרדי שיפקח ויעקוב אחרי הפיילוטים האלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו