בני גנץ עם חברות הכנסת הנכנסות
בני גנץ עם חברות הכנסת הנכנסותצילום: נעם מושקוביץ'

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ סיכם היום (ד') עם השרים חילי טרופר, יזהר שי, אלון שוסטר, אסף זמיר ומיכאל ביטון, על התפטרותם מהכנסת בעקבות כניסתו לתקוף של החוק הנורבגי.

בעקבות התפטרות השרים, יכנסו לכנסת ארבע חברות כנסת חדשות שסיכמו את הצטרפותן לכחול לבן- מיכל קוטלר וונש, עינב קאבלה, תהלה פרידמן והילה שי.

היום קיים גנץ פגישה ראשונה עם חברות הכנסת המיועדות ובירך אותן על הצטרפותן הצפויה.

בעקבות אישור החוק הנורבגי במליאת הכנסת, צפויים להיכנס למשכן 13 חברות וחברי כנסת חדשים, במקום שרים וסגני שרים שיפנו את מקומם. אחד מהם הוא הרב ברוך גזהיי שהודיע אמש ליו"ר מפלגת ש"ס השר אריה דרעי, כי החליט להתפטר מרשימת ש"ס ולא לכהן בכנסת.

הרב גזהיי אמור היה להיכנס לכנסת במסגרת החוק הנורבגי, אולם בעקבות שורת התבטאויות שלו שעוררו סערה תקשורתית הוא ויתר על כניסה לכנסת.

בדרשה משנת 2016 שתועדה ועלתה לרשת אמר: "אישה צריכה להיות צנועה. בדרך כלל כתוב בספרים של המקובלים - אישה שהייתה רגילה לגלות את החלק העליון שלה בדרך כלל מחזירים אותה בגלגול של פרה, לכן אישה צריכה להיות סגורה.

"זו אחת הסיבות שנשים סובלות מסרטן השד. למה? כי העיניים של כולם שם. זו אחת הסיבות שנשים מעוברות מפילות את הילדים שלהן. למה? נכנסה להריון ישר מעלה לפייסבוק תמונה של הבטן שלה", הוסיף.

אמש פורסמו בחדשות 12 עוד התבטאויות של הרב גזהיי, וככל הנראה בעקבות הפרסומים הללו ויתר הרב גזהיי על כניסתו לכנסת.