ישיבת ההסדר בצפת:
עזרו לנו להמשיך בעוצמה את לימוד התורה

ישיבת ההסדר בצפת יוצאת בקריאה לציבור הרחב נוכח משבר הקורונה.

מתן אבני , כ"ה בסיון תש"פ | עודכן: 15:29

חיילים בהסדר הישיבה
חיילים בהסדר הישיבה
צילום: יח"צ ישיבת ההסדר בצפת

ישיבת ההסדר בצפת מוכרת ברוח המיוחדת שבה, בקדושה הצפתית האופפת אותה ובחיבור החי של תלמידיה לתורה אותה הם לומדים.

החותם העמוק שמטביעה הישיבה בתלמידיה מלווה אותם גם שנים רבות אחר כך. אברכים, חיילים, בוגרים ואף ההורים, כולם מרגישים את השינוי הגדול שהישיבה עוררה בהם.

היו שותפים בחיזוק לב התורה בצפת. כל תרומה משמעותית.

"הישיבה היא הלימוד הגדול של איך להכניס אור בחיים עצמם. בצבא, בזוגיות, במרוץ החיים. אני חושב שהדבר הכי משמעותי שקיבלתי בישיבה, זה הגעגוע והרצון התמידי. הגמרא, שהייתה הדבר הכי טראומטי עבורי בשנות התיכון, הפכה לדבר שאני הכי מתגעגע אליו ורק מחכה ללמוד בו".

תלמיד נוסף, עד לא מזמן קצין קרבי בצה"ל, מספר "הליווי האישי שרבני הישיבה נתנו לי כחייל וכקצין עזר לי מאוד להצליח וגרם לי לראות את השירות הצבאי כמקום שניתן להתעלות בו רוחנית ולא רק להצליח לעבור את השירות בשלום.

אין לי ספק שהישיבה הייתה מקור הכוח שלי גם בתקופת הצבא, ומכוחה גם המשכתי לקורסים הפיקודיים ולקצונה."

שיעור תורה בישיבה
צילום: יח"צ ישיבת ההסדר בצפת

בימים אלו, מתמודדת ישיבת ההסדר עם אתגרי התקופה, שלא פסחו גם עליה. "היום יותר מתמיד", אומר הרב אייל יעקובוביץ' ראש הישיבה, "אנחנו צריכים אתכם איתנו. לצערנו, נאלצנו להצטמצם משמעותית באופנים רבים בישיבה, והדבר מקשה על תלמידינו היקרים ללמוד תורה בנחת וברוחב דעת ולב. לימוד התורה וחינוך הבחורים הם בראש מעייננו.

אנו זקוקים לסיוע שלכם, דווקא עכשיו, כדי לצלוח את ההשלכות הכלכליות של התקופה הזו וכדי שנוכל לבצע מהלכים חיוניים לטובת התלמידים כמו הרחבת הצוות החינוכי שיעניק יחס אישי וליווי רוחני לימודי הולם לכל תלמיד. הצטרפו אלינו וסייעו לנו לחזק את לב התורה בצפת ולהמשיך להאיר בעוצמה את אור הגאולה הייחודי של הישיבה".

תלמידי הישיבה בלימוד בבית המדרש
צילום: יח"צ ישיבת ההסדר בצפת

הרב יורם רוזנבאום, ראש הישיבה התיכונית אמי"ת צפת, מדגיש אף הוא את משמעות הסיוע לישיבת ההסדר, "ישיבת ההסדר היא סוג של שורש, ויש לה גזע וענפים רבים, אחד מהם הוא הישיבה התיכונית שלנו. תלמידינו נהנים ומתגדלים מהקשר האמיץ והמחזק שיש בינינו. הם עבורנו כמו אבא רוחני. כל מי שתורם לישיבת ההסדר בצפת, שידע שלא רק מרים קרנה של תורה, אלא אף תורם לכל המפעלים החינוכיים החשובים כאן בצפת".

היו שותפים בחיזוק לב התורה בצפת. כל תרומה משמעותית.

--