קו הייצור במפעל
קו הייצור במפעל צילום: אלביט מערכות

מנהל הרכש במשרד הביטחון הודיע היום (ד') על הזמנות נוספות בהיקף של כ-190 מיליון ש"ח למפעל 'עשות אשקלון' מקבוצת 'אלביט מערכות'.

מפעל 'עשות אשקלון' מעסיק כ-450 עובדים וכ-300 ספקים, רובם מאזור אשקלון והישובים הסובבים. המפעל מתמחה בייצור מערכות הנעה לטנקים ורק"מ.

משרד הביטחון ירכוש מהמפעל ממסרות, מתלים והינעים לטנקי המרכבה סימן 4 ולנגמ"שי הנמר. זוהי סדרת ההזמנות המשמעותית השנייה של מנהל הרכש (מנה"ר) למפעל בתוך חודשים ספורים. היקף הרכש מהמפעל בשנת 2020 נאמד בלמעלה מ-300 מיליון ש"ח.

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, אמר כי ״העיר אשקלון חשובה לנו מאד וכך גם תושביה שהפכו להיות חלק מהחזית האזרחית. הפעולה של מנהל הרכש להגדלת ההזמנות והפעילות הכלכלית-תעשייתית שם, היא עוד אבן ועוגן בהגשמת החזון למימוש ההזדמנויות בפעילות התקציבית-כלכלית של המשרד בכדי לחזק את החזית האזרחית. כל זאת, תוך עידוד הרכישה מתוצרת ישראלית שיש לה חשיבות ייחודית בתקופה הנוכחית״.

סמנכ"ל וראש מנה"ר במשרד הביטחון, אבי דדון: "רצף ההזמנות למפעל עשות אשקלון נועד להבטיח אספקה של רכיבים לפרויקט המרכבה והנמר. ההזמנה החדשה היא חלק ממדיניות משרד הביטחון להעדיף ייצור ישראלי, לחזק את הפריפריה וכן לייצר רשת ביטחון כלכלית למפעל, שמהווה עוגן תעסוקתי לעיר אשקלון והסביבה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו