חיילי נצח יהודה
חיילי נצח יהודה צילום: אביר סולטן. פלאש 90

במסגרת עבודת מטה המתבצעת בזרוע היבשה, נבחנת אפשרות ולפיה גדוד 97 - נצח יהודה (הנח''ל החרדי) יעבור הסבה מגדוד חיל רגלים לגדוד ההנדסה של חטיבת כפיר שהפכה לאחרונה לחטיבה מתמרנת.

לפני כ-4 שנים השקיעו בצה''ל ובמשרד הביטחון עשרות מיליוני שקלים בעבודת מטה לגיוס חרדים לחיל ההנדסה ולגולני, מהלך שלא יצא אל הפועל עקב המספר הנמוך של החרדים המתגייסים, אשר לא הלם את הנתונים המזויפים של אגף כח האדם בעשור האחרון.

כעת, על פי עבודת המטה החדשה, יעברו טירוני נצח יהודה הכשרת פלסים בבית הספר להנדסה צבאית (בהל"ץ) בדומה לגדודי ההנדסה הסדירים של צה''ל - 601, 603, 605.

גדוד נצח יהודה הפך לגדוד חרדי עצמאי בשנת 2002. מסלול השירות בגדוד, ללא "שירות משותף", נמצא תחת פיקוח רבנים, האגף הביטחוני-חברתי של משרד הביטחון ומנהלת החרדים באכ"א.

הגדוד מושך לשורותיו חרדים-לאומיים רבים, חובשי כיפות סרוגות וזכה בפרסי הצטיינות שונים לאורך השנים, אך גם להתקפות משמאל בשל הרוח היהודית-לאומית של לוחמי הגדוד, שמשרת בעיקר בגזרת בנימין-שומרון.

תגובת דובר צה"ל: ''נכון לשלב זה, לא התקבלה החלטה בנושא. כחלק מהתכנית להסב את חטיבת ״כפיר״ לחטיבת חי״ר אש, מתקיימת בזרוע היבשה עבודת מטה מקיפה, הכוללת מספר חלופות לתצורתה המיטבית.

''נדגיש כי גדוד 'נצח יהודה' הינו גדוד בעל הישגים מבצעיים משמעותיים, זאת בדגש על פעילות מבצעית ענפה בגזרת יהודה ושומרון וכי כל החלטה שתתקבל, תינתן למען חיזוק החטיבה והגדוד ולמען צורכי הצבא", לשון התגובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו