אבי דיכטר: אתמודד על ראשות הליכוד - גם מול נתניהו

השר לשעבר אבי דיכטר כועס על ראש הממשלה נתניהו שהשאיר אותו מחוץ לשולחן הממשלה: "חסמו אותי, לא נתנו לי לדבר איתו".

ערוץ 7 , כ"ו בסיון תש"פ

אבי דיכטר
אבי דיכטר
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

לראשונה מאז שנשאר מחוץ לממשלה תוקף ח''כ אבי דיכטר את ראש הממשלה בנימין נתניהו ומצהיר על התמודדותו לראשות הליכוד - גם מול נתניהו.

בראיון לעיתון ישראל היום סיפר דיכטר על הימים שקדמו להקמת ממשלת האחדות, "עשרה ימים לפני חלוקת התפקידים אמרתי לנתניהו מה אני רוצה ומה מעניין אותי. הוא אמר שהוא עדיין לא עוסק בזה. בעשרה ימים שלאחר מכן לא הצלחתי להגיע אליו. כל הזמן חסמו אותי. רציתי לוודא שאני לא נשאר מחוץ למעגל. כל הזמן אמרו לי 'אוטוטו אנחנו קובעים' וכך זה נמשך כל יום".

"שלושה ימים לפני התאריך שבו היתה אמורה להיערך ההשבעה, נשלח אלי שליח עם הצעות לא רציניות, כמו להיות יו"ר קק"ל. דחיתי את זה על הסף והסברתי שלא באתי לחפש ג'ובים, באתי להשפיע על הממשלה מתוך הממשלה".

דיכטר מותח ביקורת: "אפשר לומר שזה זלזול ב־130 אלף מתפקדים שטרחו ובאו לממש את זכותם. נתניהו טעה כאן. נפגעתי פגיעה קשה ממנו ודאגתי להעביר לו את זה בשיחה נוקבת שהיתה בינינו. זו היתה החלטה לא נכונה, שגויה, לא הגיונית ופוגעת בי ברמה האישית".

דיכטר מספר שבפריימריז האחרונים לראשות הליכוד נתניהו ביקש ממנו שיתמודד מולו ומול גדעון סער, ככל הנראה על מנת לפגוע בסיכוייו של סער. "אני מניח שהוא רצה את זה משיקוליו שלו. מובן שדחיתי את זה על הסף, עשרה ימים לפני הפריימריז - זה לא רציני. אבל הערכתי את ההצעה שלו.

''מעולם לא התכוונתי להיות מועמד קש. אני מסתכל על הצד הפוזיטיבי. ראש הליכוד בא ואמר שמתאים לי להתמודד על ראשות הליכוד. מובן שבצד הפרקטי הודעתי לו שזה לא יקרה. אבל אפשר לומר שהוא בהחלט קלע למה שאני מתכוון לעשות".

"כולם יודעים בליכוד שנתניהו לא יהיה ראש הליכוד לנצח. גם נתניהו. מפלגה שבה יש רק מועמד אחד זו אמירה רעה מאוד למפלגה. אני לא נבהל מהתמודדות מולו", כך דיכטר.