מרכז מבקרים יוקם בהר הזיתים

לצד הקמתה המחודשת של השדולה למען הגנת הר הזיתים צפוי בשנה הקרובה להיבנות מרכז מבקרים להר

בן שאול , כ"ו בסיון תש"פ

מרכז מבקרים יוקם בהר הזיתים-ערוץ 7
הר הזיתים
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עם הקמתה של הכנסת החדשה, מוקמת מחדש גם השדולה למען הגנת הר הזיתים. מי שיעמוד בראשות השדולה הוא יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי.

בימים אלה הגיש ח"כ מלכיאלי למזכירות הכנסת מכתב על הקמת השדולה. "נושא הר הזיתים תמיד היה יקר וחשוב לליבי, שם קבורים מרנן ורבנן גדולי וצדיקי הדור. אשתדל בעז"ה להתמקד בכל כוחי לפעול, להגן לשמור ולשקם את הר הזיתים, למנוע ולצמצם את חילולי הקברים ושמירת כבוד הנפטרים הקבורים במקום ולפעול להגדלת מספר המבקרים וטיפוח וחיזוק הקשר להר".

"בד בבד, אני רוצה להודות לאחים לובינסקי מארה"ב ולכל נציגי הועד שנלחמים ונאבקים מעל 10 שנים בכל נושא שמירת הר הזיתים", כתב מלכיאלי.

הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים הוקם בעשור האחרון בידי האחים אברהם ומנחם לובינסקי שגילו את ההפקרות בהר לאחר שהוריהם ז"ל נטמנו שם.

הממשלה דאגה בשנים האחרונות להתקין 173 מצלמות מעקב, תחנת משטרה חדשה, לשחזר 20,000 קברים שנהרסו, לבנות גידור חדש, ולדאוג לתברואה רגילה ופינוי אשפה מבית הקברות.

חידוש נוסף שעומד כרגע על הפרק הוא פרויקט של הועד להגנת הר הזיתים בשיתוף הממשלה, להקמת מרכז מבקרים מפואר, שאמור להיבנות בשנה הקרובה.