נמצא פיתרון לפיצוי הכלכלי בכדורגל?

אחרי שנפגעו ממשבר הקורונה, קבוצות הכדורגל הישראלי בדרך לפיתרון ולהסכם עם משרד האוצר. התכנית: מערך הימורים אונליין חדש

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ו בסיון תש"פ

נמצא פיתרון לפיצוי הכלכלי בכדורגל? -ערוץ 7
פיצוי כספי לקבוצות ליגת העל?
צילום: פלאש 90

בשורה מעודדת לקבוצות ליגת העל בכדורגל. שבועיים אחרי שחזרו לפעילות חרף ההכנסות והנזק הכספי הרב שכרוך במשחקים ללא קהל, צפויות קבוצות ליגת העל לקבל פיצוי כספי על נזקיהן.

על פי חשיפה של שי ארצי ב"ישראל היום", מנהלת הליגות בכדורגל קרובה לסיכום עם משרד האוצר על מציאת פיתרון כלכלי לפיצוי קבוצות ליגת העל.

אחרי שאמש אמר הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג בוועדת החינוך והספורט בכנסת כי במידה שלא תתאפשר כניסת קהל בעונה הבאה זו לא תפתח לאור הנזקים הכלכלים העצומים שמושפעים מכך, במנהלת הליגות בכדורגל העלו מחדש את האפשרות להקמת מערך הימורים אונליין שיכניס כסף למועדונים ולמדינה.

על פי המפורסם, כחלק מרשת הביטחון הכלכלית שדורשת המנהלת מהאוצר לעונת הכדורגל הבאה, יוקם מערך הימורים אונליין שיכניס כסף למועדונים ולמדינה, זאת כחלק ממתווה פיצוי כספי לקבוצות עבור הנזקים שנגרמו להן כתוצאה ממשבר הקורונה.

על פי המדווח, מתווה הפיצוי יורכב משלושה חלקים:

החלק הראשון הוא פיצוי כספי בסך עשרות מיליוני שקלים, שיועבר לקבוצות באופן מיידי כסיוע ראשוני להתמודדות עם ההפסדים מהתקופה האחרונה, כאשר בעיקר מדובר בהפסדים הכספיים שנגרמו מכך שלא נמכרו כרטיסים למשחקי הפלייאוף - דבר שפגע במיוחד בחמש הקבוצות הגדולות, שהאצטדיונים שלהן היו אמורים להיות סולד אאוט ברוב המשחקים.

החלק השני של הפיצוי הוא רשת ביטחון כלכלית לעונה הבאה. במינהלת התעקשו שיש להעמיד לרשות הקבוצות סכום כספי גבוה אם העונה הבאה תיפתח ללא קהל. זאת מכיוון שללא קהל קבוצות דוגמת הפועל ת"א, בית"ר ירושלים או מכבי נתניה, שרוב תקציבן מתבסס על הכנסות ממכירת מינויים וכרטיסים, לא יוכלו לפתוח את העונה מבחינה כלכלית.

החלק השלישי יהיה גולת הכותרת כאשר את ההימורים הלא חוקיים בארץ תחליף תכנית הימורים אונליין - דבר שיכניס לקבוצות כסף גדול באופן שוטף, ומובן שגם המדינה והאוצר ירוויחו כסף רב כתוצאה מתשלומי מסים ותמלוגים.

בשלב זה עדיין לא ידוע מי יהיה הגוף שינהל את התכנית אם זו אכן תתקבל, אבל עצם העלאת התכנית והדיון עליה היא לכשעצמה הישג מבחינת המנהלת, שכן בעבר כשעלתה תכנית זו היא נתקעה ולא קודמה על ידי שר האוצר דאז משה כחלון.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il