אני מממן את המחבלים שרצחו את הבת שלי

הרצל חג'אג', אב שכול, טוען בשיחה עם ערוץ 7 שמדינת ישראל מעבירה כספים שיועדו למשבר הקורונה, לידי הרשות הפלסטינית.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ו בסיון תש"פ

הרצל חג'ג'
הרצל חג'ג'
צילום: ערוץ 7

פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות יצא למחאה לאחר שלטענתו המדינה העבירה כספים שנועדו למשבר הקורונה לידי הרשות הפלסטינית.

הרצל חג'אג', אביה של סגן שיר הי"ד שנרצחה בפיגוע דריסה, אמר לערוץ 7 כי "הכסף הזה הוצא מסעיף של אשראי לעסקים לקורונה. זה היה אמור לשמש לפיצוי לעצמאים. במקום שהוא יגיע לאנשים שזקוקים אצלנו בארץ, הכסף הולך לרשות הפלסטינית וכולנו יודעים מה עושים איתו".

"הרי חלק מהכסף ייעלם במשפחה של אבו מאזן, רובו ילך לתשלומים למחבלים ובני משפחותיהם ופועל יוצא מזה שהכספים שיוצאים מאיתנו הופכים כספי דמים. יוצא שאני מממן את המחבלים שרצחו את שיר שלי, זה אבסורד לגמרי. הפלסטינים בכלל גם לא רוצים את כספי המסים שלנו והממשלה מתעקשת להעביר להם".

לחג'אג' ביקורת רבה על התנהלות בג"ץ בסוגיה. "הגשנו עתירה לבג"ץ יחד עם ארגון לביא. היה דיון ובית המשפט החליט שהוא לא רוצה להתערב והמליץ לנו למשוך את התביעה. המדינה בהתחלה אמרה שהיא מעבירה את הכסף במסגרת מה שמותר לה, אבל אנחנו טענו שבמצב שאין תקציב מאושר, אי אפשר לתקצב סעיפים שלא היו מתוקצבים קודם. בג"ץ החליט להיות צדיק ולא להתערב. בכל עתירה של השמאל הם מתערבים, כאן הם העדיפו שלא".

"זה לא הגיוני שאני אשלם בכספי המסים שנקלחים ממני למחבל שרצח את שיר. אני רואה שממשלת ישראל עושה הכל, בניגוד למדינות אחרות בעולם, להעביר כספים לפלסטינים ולשלם למחבלים שרוצחים אותנו. לא יכול להיות שיעבירו כסף לרשות שביד אחד מסגירה פה ושם מחבל, אבל ביד השנייה מעודדת ילדים מגיל 10 לעשות פיגועים כאן ואחר כך נותנת להם תנאים מפנקים, משלמת להם משכורות והם הופכים ל'עובדי מדינה'. מדינת ישראל מעבירה כספי טרור ממש לפלסטינים", מסכם חג'אג'.