רן ארז: שר החינוך ביטל את הפגישות איתי

יו"ר ארגון המורים רן ארז הגיע הערב (חמישי) לבית הדין הארצי לעבודה ואמר כי אם בית הדין יוציא צווי מניעה הוא יכבד את ההחלטה.

''בועטים ורומסים את המורים'', אמר ארז שהגיע לבית הדין כדי להשתתף בדיון על בקשת משרדי החינוך, האוצר ומרכז השלטון המקומי להוציא צו מניעה נגד הנחיית ארגון המורים למורי התיכונים לסיים את שנת הלימודים ב-20 ביוני.

''אני הסכמתי לשבת עם שר החינוך למשא ומתן אבל לצערי הוא ביטל את הפגישות איתי", הוסיף ארז בשיחה עם ערוץ 7.

גבי עטיה מורה למתמטיקה: המורים שכבו על הגדר

מוקדם יותר תקף שר החינוך יואב גלנט את ארגון המורים בשל סירובו לקיים שיח עם משרד החינוך בנוגע למועד שנת הלימודים.

''מדינת ישראל ומערכת החינוך בכלל זאת נמצאת בימים לא רגילים וכולנו נדרשים להכנס מתחת לאלונקה ולתרום את חלקנו במסגרת צו השעה", אמר גלנט.

''‏מערכת החינוך חשובה ומשפיעה על כל אזרחי מדינת ישראל. לא נאפשר לבודדים להביא לאנרכיה במדינה בשל שאיפות אישיות וקטנוניות. ‏אנחנו מחוייבים לתלמידים, למורים ולהורים'', הוסיף שר החינוך.

בשעות הצהריים פנו משרד החינוך והשלטון המקומי אל בית הדין לעבודה, בבקשה להוציא לארגון המורים צו מניעה על מנת להכריח אותם לעבוד תשעה ימים נוספים, אחרי ה-20 ביוני, התאריך שבו אמור להתחיל החופש הגדול בבתי הספר העל יסודיים.

בית הדין לעבודה התבקש להורות למורים ללמד תשעה ימים נוספים על חשבון החופש הגדול - בדומה להסכם שאליו הגיעה המדינה עם הסתדרות המורים.

יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, הודיע אתמול פעם נוספת כי המורים המלמדים בתיכונים ובחטיבות הביניים יסיימו את שנת הלימודים ב-20 ביוני.

באגרת שפרסם טען ארז כי סקטור המורים שנרתם לעבודה רצופה בתקופת מגפת קורונה נבעט ונרמס היות ומדובר בסקטור נשי ברובו.

ארז הוסיף כי דרישת משרד האוצר ומשרד החינוך שמורי כיתות י' יעבדו תשעה ימים נוספים חינם היא "כוחנית, בריונית והיא בבחינת גזל".

מנגד הצהירה בימים האחרונים מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, כי אם המורים בכיתה י' לא יוסיפו תשעה ימים לשנת הלימודים, גם המורים בבתי הספר היסודיים לא יקיימו את ההסכם להוספת ימים.