נתניהו וקושנר
נתניהו וקושנר צילום: Matty Stern/U.S. Embassy Jerusalem

ראש הממשלה בנימין נתניהו דוחה הערב (חמישי) את הדברים שנכתבו בספרו של היועץ האמריקני לביטחון לאומי לשעבר, ג'ון בולטון, ולפיהם נתניהו הטיל ספק בהתאמתו של ג'ארד קושנר להובלת מתווה השלום של הנשיא טראמפ.

"ראש הממשלה נתניהו מאמין באופן מוחלט ביכולותיו של ג'ארד קושנר ודוחה כל תיאור אחר. קושנר תרם רבות לקידום השלום במזרח התיכון", מסרה לשכת נתניהו.

עוד נמסר כי "צוות המזרח התיכון של הממשל האמריקני בראשות קושנר ניסח בהצלחה את עקרונות הנשיא טראמפ לחזון המציע את התוכנית המציאותית ביותר לשלום. קושנר גם תרם להחלטותיו ההיסטוריות של הנשיא טראמפ להכיר בירושלים, להעביר את שגרירות ארה"ב לבירת ישראל ולהכיר בריבונות ישראלית ברמת הגולן. הוא סייע לקידום יחסי ישראל עם העולם הערבי".

"עם ההישגים הללו בלבד ותחת הנהגתו של הנשיא טראמפ, קושנר כבר השיג את מה שאחרים לפניו לא השיגו. אנו בטוחים כי בעבודה משותפת אנו יכולים להשיג את השלום שכולנו חפצים בו", לשון הודעת לשכת נתניהו.

בספר, שהדלפות ממנו פורסמו ברשת CNN, כתב בולטון כי "נתניהו הטיל ספק ביכולת של קושנר להביא לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני. כמו שאר העולם, הוא תהה מדוע קושנר, חתנו של הנשיא ואדם שמשפחת נתניהו מכירה היטב, חושב שהוא יכול להצליח במקום שבו גדולים ממנו, כמו הנרי קיסינג'ר, כשלו".