שיעור באהבה - הרב שמואל רסקין

השבוע הייתה לי שיחה מאוד מרגשת עם חברי למפעל השליחות של הרבי מליובאוויטש במונטנה שבארה"ב, הרב חיים שאול ברוק.

הסיפור חיים שלו הוא מרתק: לפני כ-14 שנים הוא התחתן עם אשתו חוי, וזמן קצר לאחר הנישואין הם יצאו לשליחות למונטנה. לאחר בדיקות רבות אצל טובי המומחים, חיים שאול וחוי הבינו שלצערם הרב, כנראה שלא יהיו להם ילדים ביולוגיים. הם החליטו להביט קדימה, לפנות לאימוץ ולבנות משפחה בה יוכלו להעניק חינוך ואהבה, וכך אימצו ילדות צעירות ומתוקות אל חיק משפחתם.

לפני שבע שנים, יום לאחר חג הסוכות, היה חיים שאול בנסיעה מחוץ לבית כשקיבל שיחת טלפון מעסקן חב"די: "תשמע: יש בחורה יהודיה שנמצאת בחודשים הראשונים להריונה, שככל הנראה לא תוכל לגדל את הילד שיוולד לה ולהעניק לו חיים נורמליים, והיא החליטה להעניק אותו לאימוץ בכדי שיהיה לילד הזה חיים טובים. אני מכיר אתכם וחשבתי לפנות אליך בענין, אם תרצו לאמץ אותו. רק יש דבר אחד שחשוב לדעת: יש סיכויים גדולים שצבע העור של הילד הזה יהיה שחור".

חיים שאול הודה לו והבטיח להיוועץ באשתו ולחזור אליו. ליבו היה פתוח לאמץ את הילד, אבל למול עיניו היה האתגר הגדול שיכול לעמוד בו הילד כשהוא יגדל, כשיהיו ילדים אחרים שיבחינו בשוני של הילד, ואולי לא יהיה בהם את החמלה לקבל אותו כמו שהוא.

חיים שאול מספר: "התקשרתי לאשתי ושאלתי: חוי, מה את אומרת על ההצעה? היא ענתה מיד: אין מה לחשוב, אנחנו הולכים על זה. אם יש ילד יהודי שצריך בית שיאמץ אותו, שידאג לו, שיחנך אותו, אנחנו נעשה את כל ההשתדלות, ובעזרת ה' נצליח לתת לו את כל האהבה, ההעצמה והתמיכה שיזדקק הילד, גם אם צבע העור שלו שונה".

"בילדותי התגוררתי בשכונת קראון הייטס, סמוך לרבי, ותמיד נפעמתי לראות את היחס של הרבי לכל אדם באשר הוא. הרבי אהב באהבה אמיתית כל אדם, מכל מעמד. הדבר נתן בנו את ההשראה והיכולת להיכנס למהלך הזה בהכלה ובשמחה גדולה", ממשיך חיים שאול לספר.

"אחרי שהשלמנו את כל הפרוצדורה, ביום ה' באייר נולד התינוק הקטן. קיבלנו אותו כחצי שעה אחרי שהוא נולד. היינו לידו בבית הרפואה והתבוננו בשמחה בנשמה המיוחדת שירדה לעולם. שמונה ימים לאחר הלידה, הייתה ברית מילה מאוד מרגשת, הגיעו קרובי משפחה וחברים מכל האזור, וקראנו לילד הזה מנחם מענדל, על שם הרבי מליובאוויטש, שנתן לנו את ההשראה לאהבה, לאור ולכל החינוך שספגנו בחיים שלנו.

שבע שנים עברו מאז וברוך ה' הילד - מני, גדל למופת באהבה גדולה יחד עם עוד 4 אחיות בבית משפחת ברוק. לפני כמה חודשים מני הגיע לאמא שלו ושאל: "אמא, האם יש אנשים ששונאים אנשים שחורים?". חוי ענתו לו: "מני, לצערי הרב יש, אבל אותם אנשים טועים, כי צריך לאהוב כל אדם, לא משנה איך הוא נראה, כולם הם יצירי כפיו של הקדוש ברוך הוא".

חברים יקרים, אנחנו עומדים בערב שבת שלפני ג' תמוז, יום ההילולא של הרבי, רבי מנחם מענדל שניאורסאהן מליובאוויטש, שאהב כל אדם, וביקש מאיתנו לאהוב כל יהודי. הרבי שלח שלוחים לכל רחבי העולם בכדי לדאוג לכולם בגשמיות וברוחניות, במאור פנים ובאהבה אמיתית.

לכבודו של הרבי, בואו נקבל עצמנו לאהוב אחד את השני באמת, לכבד אחד את השני, וגם אם דעותינו שונות, ואנחנו לא נראים אותו דבר, עדיין לזכור כי כולנו משפחה אחת, כולנו הילדים של הקדוש ברוך הוא!

שבת שלום,
הרב שמואל רסקין
בית חב"ד קרן אור בודפשט

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו