מנהלים ומחנכים ב'זולה של חצרוני'
מנהלים ומחנכים ב'זולה של חצרוני'צילום: יחצ

לחצו כאן כדי לסייע ל'זולה של חצרוני'

'הזולה של חצרוני' של ארגון ה-OU ישראל, הממוקמת במרכז העיר ירושלים, מעניקה מדי שנה בית חם לאלפי בני נוער דתי נושר ובסיכון.

כעת, לאחר 20 שנה מאז נפתחה 'הזולה', המקום נמצא בסכנת סגירה מיידית בשל המשבר הכלכלי העולמי הנובע מהתפרצות נגיף הקורונה.

'הזולה' ועוד עשרות מרכזי הנוער 'דאורייתא' ו-'מקום בלב' של ארגון ה-OU בישראל נתמכים על ידי תרומות היהודים מארצות הברית, ומכספים המוכנסים לארגון מעיסוקו בכשרות כלל עולמית. בשל הפגיעה בעסקים חלה ירידה דרמטית בהיקף התרומות לארגון. בארגון הודיעו כי הפגיעה הכלכלית עלולה להוביל להשבתה מוחלטת של 'הזולה' ושלוחותיה.

על מנת לסייע ל-'זולה' וליתר הפרויקטים למען הנוער של ה- OU, יצא הארגון בקמפיין גיוס המונים על מנת לאפשר את המשך הפעילות. במסגרת שבוע הערבות ההדדית של הציונות הדתית, 5200 תורמים ממשפחות שונות פתחו את ליבם ועד כה גייס הארגון 1.35 מיליון שקלים שנותנים ל'זולה' ולמרכזי הנוער אוויר לנשימה לחודשים הקרובים, אך ללא מקור תקציבי ממשלתי קבוע ויציב עננת הסגירה עדיין מרחפת מעל הפרויקט שכן תקציב פעילות 'הזולה' לבדו עומד על 3 מיליון שקלים מדי שנה.

OU ישראל והזולה של חצרוני

הרב אבי ברמן, מנכ"ל OU בישראל: "בימים האחרונים הרגשנו חיבוק ענק מעם ישראל, תמיכה רבה ואהבה גדולה ומבחינתנו זה שווה את הכל. אנחנו צריכים תרומות נוספות על מנת לעזור לאלפי נערים ונערות שהם העתיד שלנו. אני קורא לציבור להמשיך ולתרום, כספי התרומות יאפשרו לנו להמשיך בעשייה הברוכה ואף יצילו חיים".

השבוע מצינים עשור לפטירתו של הרב הגאון מרדכי אליהו זצוק"ל. הרב אליהו הקדיש את שנותיו האחרונות למען בני הנוער בזולה. הראל חצרוני, מייסד הזולה, מספר: "החבר'ה של הזולה היו מגיעים לרב אליהו זצוק"ל בשעות מוקדמות, אפילו ב-5 בבוקר, יושב עם הצעירים, מדבר איתם ומייעץ להם וגם כשהיה אצלו קהל שמגיע אליו לקבל ברכות היה מייד מתפנה אליהם, שכן ראה את הנשמה של הצעירים האלה והיה מדריך אותי ואת שאר צוות הזולה כיצד לדבר איתם, מסביר מה החוזקות שלהם ומה החולשות. רוחו של הרב אליהו נמצאת איתנו בזולה מאז ומעולם ודרכו מלווה אותנו במעשה, במחשבה, בדיבור ובעיקר בחיבור לנשמה".

לחצו כאן כדי לסייע ל'זולה של חצרוני'

הרב ברמן מסכם: "פנינו למשרד החינוך, עיריית ירושלים והמשרד לענייני ירושלים ואחנו מצפים לתשובות. 'הזולה' הינו המוסד היחיד בארץ שמטפל ומשקם נוער דתי-לאומי בסיכון, המוסד היחיד שפתוח לכולם. מדובר בנוער נטוש וקיים חשש כבד שלא נוכל עוד לסייע. אני קורא למשרדי הממשלה לפעול למען מקור תקציבי קבוע שכן מוסד זה לא צריך להיות תלוי בתרומות בלבד, אלא יהיה בבסיס התקציב של מדינת ישראל".