סיום קורס טיס מספר 180דובר צה"ל

ביום חמישי הקרוב עתיד להתקיים טקס סיום קורס טיס מספר 180 בבסיס חיל-האוויר חצרים בו יוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס.

הטקס יתקיים בסימן 100 שנה להקמת 'כוחות המגן העברי' במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ומפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין.

את קורס הטיס יסיימו 40 חניכים, 37 גברים ושלוש נשים, אשר יעמדו על רחבת המסדרים במעמד קבלת הכנפיים. הבוגרים עברו קורס מורכב שנמשך לאורך שלוש שנים, במהלכו הוכשרו להוות את חוד החנית המבצעית והאסטרטגית של צה"ל, והם אלו שיובילו את הפעילות המבצעית של חיל-האוויר בשנים הבאות.

סיום קורס טיס מספר 180
סיום קורס טיס מספר 180צילום: דובר צה"ל

במהלך שלוש השנים התמקצעו הבוגרים בטיסה בכלי הטיס השונים, סיימו תואר אקדמי ואף הוסמכו להיות לוחמי חוד.

בצל נגיף הקורונה, טקס סיום קורס הטיס יתקיים השנה באופן מותאם ומצומצם, ללא קהל, בהשתתפות משפחות המסיימים בלבד ולפי הנחיות משרד הבריאות וחיל הרפואה, תוך היערכות והכנה מוקדמת ונקיטת כלל אמצעי הזהירות הנדרשים. בנוסף, יתקיים מופע אווירי מצומצם והטקס ישודר בשידור חי בפלטפורמות צה"ל וחיל-האוויר על מנת לאפשר לקרובי מסיימי הקורס לצפות מרחוק.

השנה, מדינת ישראל מציינת 100 שנה להקמת "כוחות המגן העברי"- הארגונים והמסגרות הצבאיות של ההסתדרות הציונית בארץ ישראל בין השנים 1948-1936. כיום, 100 שנים בדיוק לאחר הקמת הכוחות, מסיימי קורס הטיס ממשיכים את דרכם למען שמירה על ביטחון מדינת ישראל.

בוגרי קורס טיס 180 הזמינו את מרדכי רפלוביץ', לוחם באצ"ל שלחם בצבא הבריטי וסבה של סגן ע', אחת מבוגרות קורס הטיס, לביקור בבית הספר לטיסה בחצרים. במהלך הביקור מרדכי פגש את מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין ואת בוגרי קורס טיס 180 והצטלם עימם לתמונה משותפת כאות הוקרה של בוגרי הקורס למרדכי ולשאר הלוחמים אשר היוו את הבסיס להקמת כוחות צה"ל.

מרדכי רפלוביץ' לוחם באצ"ל, וסבה של מסיימת קורס הטיס סגן ע' אמר, "כשלחמתי בשורות האצ"ל כפליט שואה, העתיד הכי ורוד שחלמתי עליו הוא הקמת המדינה. כעת, נכדתי עתידה לקבל את כנפי הטיסה, ואני מרגיש שהלב לא מצליח להכיל את השמחה והגאווה. אני רואה אותה כחלק מהעוצמה של חיל-האוויר, צה"ל והמדינה כולה".

מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין הוסיף, "מרדכי רפלוביץ' יחד עם 'כוחות המגן העברי' יצרו תשתית חזקה שעליה אנו היום פועלים ומרחיבים את מעטפת הביצועים של חיל-האוויר להגנה על ביטחונה של מדינת ישראל. סגן ע' נכדתו של מרדכי, ביחד אתכם מסיימי קורס הטיס מהווים את הכוח האווירי האסטרטגי של מדינה ישראל ואתם אלו שתיצרו את התשתית החזקה לבאים אחריכם בשנים הבאות".