קרעי נגד החלטת השר עמיר פרץ: "לא יקרה"

עמיר פרץ הודיע שהחליט להעלות את המס ייבוא של מלט מיוון וטורקיה וטען כי ההחלטה לא תוביל לעלייה במחירי הדיור. ח"כ קרעי תקף

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תש"פ

קרעי נגד החלטת השר עמיר פרץ: "לא יקרה"-ערוץ 7
ח"כ עמיר פרץ
צילום: חזקי ברוך

שר הכלכלה עמיר פרץ, החליט היום (שישי) לקבל את עמדת הוועדה המייעצת ולהעלות את היטל ההיצף על יבוא מלט מטורקיה ומיוון בשיעור של בין 0% ל-17.25%.

בהודעה שפרסם השר פרץ נטען שההחלטה לא תשפיע על מחירי הדיור. "המלט המיובא לישראל במחירי היצף, הביא בשנים האחרונות לירידת מחירי המלט אשר לא גולגלה לצרכן ומלבד פגיעה בענף היצרני המקומי, ירידת המחירים לא הביאה להפחתה של מחיר הבטון או להפחתה במחירי הדיור", טען.

"מחירי הדיור בשנים האחרונות לא רק שלא ירדו, אלא האמירו. לכן, ברור שמחירי הדירות אינם מושפעים ממחירי המלט, וזאת כיוון שתשומות המלט זניחות במחיר הדירה לצרכן".

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד תקף את ההחלטה: "לא יקרה. אם שר האוצר לא יעצור זאת, אין חבר אחד מהקואליציה בוועדת כספים שיאשר את ההיטל הזה. לא אאפשר לשר לקדם את הגישה הכלכלית שלו שתהרוס את כלכלת ישראל".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט הגיב "מקום המדינה ועד 2015 היה מונופול מלט בישראל, שמו נשר. אל מול לחצים כבירים פתחתי כשר הכלכלה את השוק לתחרות, וסירבתי להטיל היטלי ייבוא. כעת, 5 שנים אחרי, מגיע עמיר פרץ, איש שמאל והסתדרות, והופך הכל—עוצר את התחרות. עזבו מילים—בפעולותיה ובמחדליה (בדיקות) זו ממשלה רעה לישראל".

שרת המשפטים לשעבר איילת שקד הגיבה "שר הכלכלה נלחם בתחרות, מעודד עליית מחירים ומרתיע יזמים מעשיית עסקים. ככה בדיוק מרסקים כלכלה".