גם לנמלים יש פייסבוק?
גם לנמלים יש פייסבוק?צילום: iStock

תקופת הקורונה גרמה לשינויים דרמטיים ברחבי העולם, אבל אחד מהם מוזר במיוחד.

מיליוני גולשים מרחבי העולם מנסים מדי יום לברוח מדיווחי החדשות ומעדיפים להעמיד פנים שהם נמלים בקבוצת פייסבוק.

בתקופה הנוכחית בה כולם מסתגרים בבית יותר מהרגיל, נראה שיש גם מי שמחפש להיות חלק מקהילה חזקה. קבוצת הפייסבוק "הקבוצה בה כולנו מעמידים פנים שאנחנו נמלים בקן נמלים" הפכה בזמן האחרון לתופעה של ממש עם כמעט 2 מיליון משתמשים מרחבי העולם.

כפי שניתן להבין מהשם, כל החברים בקבוצה מגיבים וכותבים כנמלים הנמצאות ועובדות בקן. כחלק מכללי הקבוצה, חל איסור לפרסם דברים שאינם קשורים לנמלים, להיות אדיבים אחד לשני וכמובן להלל את מלכת הקן.

בחלק מהפוסטים, הנמלים "מבקשות עזרה" להרים חתיכת אוכל שמצאו, לעזור בבניית הקן או סתם דיבורים על המלכה. בשביל לעזור הנמלים המשתתפות בקן יכולות לכתוב בתגובה "להרים" (LIFT), "לעבוד" (WORK) "לחפור" (DIG) או כל דבר אחר שעשוי לעזור לצמיחת המושבה.

ממציא הקבוצה טיירס צ'ילדס אומר שלדעתו ההצלחה הגדולה של הקבוצה נובעת מכך שהיא מנותקת מהעולם הרגיל ומשטף החדשות בעידן הקורונה. לדבריו, מכיוון שלא ניתן להעלות פוסטים שקשורים לנושאים חדשותיים ו"אנושיים", הקבוצה הפכה למפלט כיפי מהעולם שבחוץ ובריחה מהדאגות הקשורות למגיפה.

למרות שצ'ילדס פתח את הקבוצה כבר לפני כמעט שנה, העלייה המשמעותית במספר החברים התרחשה רק בחודשים האחרונים בתקופת הקורונה. היכולת "להפוך" להיות נמלה קטנה חסרת אחריות ודאגות יחד עם הקהילתיות החזקה של הקן, כנראה משכו את מיליוני החברים בקבוצה דווקא בתקופת חסרת הוודאות הנוכחית.

אז אם גם אתם רוצים להשתחרר קצת מדיווחים על קורונה ומעדיפים להלל את המלכה- מוזמנים לחפש את הקבוצה ולהתמכר.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!