קורונה: "העולם בשלב חדש ומסוכן"

לאחר שביום חמישי נרשם מספר החולים העולמי הגבוה ביותר מאז תחילת המגיפה, מזהיר ארגון הבריאות העולמי

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ח בסיון תש"פ

מרכול בימי קורונה
מרכול בימי קורונה
צילום: istock

ראש ארגון הבריאות העולמי, טדרוס ג'ברייסוס, מזהיר כי מגיפת הקורונה נכנסת לשלב חדש ומסוכן הרבה יותר מכפי שהעולם חווה עד עתה.

האזהרה של ג'ברייסוס מגיעה לאחר שביום חמישי האחרון נרשם שיא של מספר הנדבקים ברחבי העולם, עם 150 אלף בני אדם שנדבקו בנגיף בתוך 24 שעות בלבד. מחצית מהנדבקים היו מיבשת אמריקה, כאשר מספרים גבוהים של נדבקים נרשמו גם במזרח התיכון ודרום אסיה.

ג'ברייסוס אמר כי "העולם נמצא בשלב חדש ומסוכן של התפרצות נגיף הקורונה. לאנשים רבים נמאס כמובן להיות בבית. מדינות רבות להוטות לפתוח את החברות והכלכלה שלהם. אך הנגיף עדיין מתפשט במהירות. הוא עדיין קטלני ורוב האנשים עדיין רגישים אליו", אמר ג'ברייסוס.

הוא גם דחק במנהיגי ואזרחי העולם "להמשיך ולנהוג בעירנות קיצונית" כנגד הנגיף, והפציר בהם להתמקד בכללי היסוד של הבטיחות מפני הדבקה. "המשיכו לשמור על המרחק שלכם מאחרים. הישארו בבית אם אתם מרגישים חולים. המשיכו לכסות את האף והפה כשאתם משתעלים. חבשו מסיכה כשנחוץ, והמשיכו לשטוף את הידיים", אמר ג'ברייסוס.

בתדרוך של ארגון הבריאות העולמי נמסר כי כיום נמצאים 141 חיסונים בשלבי פיתוח, כאשר 13 מהם בשלב של ניסויים קליניים על בני אדם. "נגיף הקורונה הוכיח כי איש אינו בטוח עד שכולנו בטוחים. רק על ידי הצבת הפוליטיקה בצד ועבודה בשיתוף פעולה אמיתי אנו יכולים לעשות את ההבדל", אמר ג'ברייסוס.