ניצן הורביץ
ניצן הורביץ צילום: פלאש 90

יו"ר מרצ, חבר הכנסת ניצן הורביץ, מבטיח להמשיך את מסע המפגשים והשיחות שלו עם גורמים מהמזרח התיכון ומרחבי העולם לבלימת מהלך הריבונות אותו מבקש ראש הממשלה לקדם.

"בשבועות האחרונים אני מקיים מרתון של מפגשים ושיחות עם גורמים רבים במזרח התיכון ובעולם, כדי לעצור את הסיפוח. הפעילות הזו מקבילה ומשלימה לפעילות הרחבה שלנו בארץ", כותב הורביץ ומוסיף: "אגב, קשקשני הימין שבאים אלי בטענות 'אבל למה בחו״ל', לא מזיזים לי".

"אני מתכוון להגביר את הפעילות הזו, כי הסיפוח הוא אסון לישראל, וישראל היא המדינה שלנו שאנחנו אוהבים ולכן נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לעצור את הסיפוח ולחזור לדרך השלום. אגב, לאותם אנשי ימין וראשי המתנחלים אין כמובן שום בעיה עם גורמים מסוימים במימשל האמריקאי (בפירוש לא כולם) שמפעילים לחץ מאסיבי על הממשלה לבצע סיפוח. אותם אף אחד לא שואל - אבל למה בחו״ל".

לדבריו "מכיוון שלא מדובר רק בעניין ישראלי אלא בעניין בינלאומי שנוגע לגבולות שלנו עם שכנינו וליחסים עם מדינות רבות אחרות, אני עושה מאמץ אצל כל מי ששותף לרצון שלנו בפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני על בסיס תכנית שתי המדינות".

לטענתו של הורביץ נתניהו, אותו הוא מגדיר כ"הנאשם מס׳ 1" יחד עם מי שהוא מגדיר כ"חבורת סייעניו", "מטייחים ומסתירים את האזהרות הרבות שמגיעות אליהם מכל גורם בעצם - מערכת הביטחון, ראשי המשק, בכירי הפלסטינים, ירדן, מצריים, מדינות אירופה, ארגונים בינלאומיים, קהילות יהודיות, חברות גדולות בעולם, וגם בכירים רבים בוושינגטון".

הורביץ קובע כי "מדובר בפגיעה קשה באינטרס הישראלי, בנטל כלכלי וביטחוני עצום, וכמובן באובדן זהותה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית והפיכתה למדינת אפרטהייד. לחשש הזה שותפות קהילות יהודיות בכל רחבי תבל".